Klasszikus festmények és grafikák

Tételek száma: 75

Miskolczy Ferenc (1899-1994): Granada látképe, 1925. Olaj, vászon. Jelezve balra lent. Dekoratív, kissé kopott üvegezett fa keretben. 45×65 cm. / Ferenc Miskolczy (1899-1994): Panoramic view of Granada (Spain), 1925. Oil on canvas. Signed lower left. Framed with glass. 45×65 cm.
10024.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Martyn Ferenc (1899-1986): Hegyvidéki táj. Akvarell, papír, jelezve balra lent: Obernig Tibornak Martyn. Üvegezett fa keretben, 23,5×35,5 cm / Watercolour on paper, signed lower left, framed
10025.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
11
Johan Hugó (1891-1956): Fiesole, 1921 körül. Akvarell, ceruza, papír, jelzett. Proveniencia: Johan Hugó hagyatéka. 18x21 cm. 1911-ben gyógyszerészmesteri oklevelet szerzett, tanulmányai mellett rajzolt és festett. Két évig Kolozsvárott, majd 1918-ig Pécsett dolgozott gyógyszerészként. A tízes években több éven keresztül Dobrovics Péter mellett tanult festeni, kinek aktivista stílusa erősen hatott művészetére. Tagja volt a Pécsi Művészkörnek. 1921-ben Stefán Henrikkel és Molnár Farkassal itáliai tanulmányúton vett részt, feltehetően ekkor készült az avantgárd, főként a konstruktivista szemléletmódot tükröző és stílusjegyeit magában hordozó rajza. Johan Hugó korai művei ritkán kerülnek aukcióra, gyűjtői darab! / watercolour and pencil on paper, signed. Provenance: from the estate of the artist. Very rare early Hungarian avantgarde piece of art!
10026.

Kikiáltási ár:
110 000 Ft
297,30
323,53
25
Dési Huber István (1895-1944): Piéta. Rézkarc, papír. Jelzett. Üvegezett keretben. 10x14 cm
10027.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Gyenes Gitta (1888-1960): Női portré (önarckép?). Szén, papír, jelezve jobbra fent. Üvegezett fa keretben. 60x43 cm
10028.

Kikiáltási ár:
65 000 Ft
175,68
191,18
Pérely Imre (1898-1944): Gyerekek. Tus, papír, jelzett. Lap széle sérült, javított. Üvegezett, kopott fakeretben, 30×20 cm / ink on paper, signed, with repaired damages on the edges, framed
10029.

Kikiáltási ár:
22 000 Ft
59,46
64,71
Zemplényi Magda (1899-1965): Csendélet Picasso szoborral. Olaj, vászon, jelzett. Proveniencia: Virág Judit, 23. aukció (2006 ősz), 214. tétel. 108×98,5 cm. Fakeretben. KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / Magda Zemplényi (1899-1965): Still life with Picasso statue. Oil on canvas, signed. Provenance: Virág Judit, 23. aukció (2006 ősz), 214. tétel. 108×98,5 cm. Framed. ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE.
10030.

Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
Marosán Gyula (1915-2003): Absztrakt formák, 1940. Pasztell, papír, jelezve balra lent. Papírra kasírozva. 35×50 cm. / pastel on paper, signed lower left
10031.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Nemes Lampérth József (1891-1924): Geometrikus formák, 1909-10 körül. Tus, papír, jelzett: Lampérth József I. e. k. d. festő. Sérült. Kétoldalas mű, hátoldalán tanulmányrajzok, ceruza, jelzés nélkül, sérült. 24×36 cm. Nemes Lampérth József nagyon korai rajza, amelyet még az Iparművészeti Iskolát látogató diák korszakában készült. Proveniencia: Muhits Sándor (1882-1956), 1909-től az Iparművészeti Iskola tanára, hagyatékából / ink on paper, signed
10032.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Réth Alfréd (1884-1966): Afrikaiak, 1951. Ceruza, papír. Jelzett. Üvegezett, dekoratív fa keretben. 31×23 cm / Alfred Reth (1884-1966): Africans, 1951. Pencil on paper. Signed. Framed with glass. 31×23 cm
10033.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
cca 1950 Légrády Sándor (1906-1987): 19 db étlap és itallap terve, akvarell és/vagy tempera, papír vagy papír kartonon, nagyrészt jelzések nélkül, de 2 db hátoldalán Légrády Sándor ceruzás bejegyzéseivel, aláírásával, valamint Magyar Hirdető bélyegzésekkel, 26x20 cm és 25x9 cm közötti méretekben
10034.

cca 1950 Légrády Sándor (1906-1987): 19 db étlap és itallap terve, akvarell és/vagy tempera, papír vagy papír kartonon, nagyrészt jelzések nélkül, de 2 db hátoldalán Légrády Sándor ceruzás bejegyzéseivel, aláírásával, valamint "Magyar Hirdető" bélyegzésekkel, 26x20 cm és 25x9 cm közötti méretekben

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Klie Zoltán (1897-1992): Pásztor. Akvarell, tus, papír, jelezve jobbra fent, hátoldalán autográf felirattal, paszpartuban, 39×50 cm
10035.

Kikiáltási ár:
48 000 Ft
129,73
141,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft