Festmények és grafikák

Tételek száma: 266

Pádly Aladár (1881-1949): Brügge. Olaj, fa, jelzett. Hátoldalán autográf felirattal. Dekoratív, sérült keretben, 30×40 cm / Aladár Pádly (1881-1949): Bruges, Belgium. Oil on wood, signed. With autograph description on the reverse. Framed, 30×40 cm
10061.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
18
Csapó Jenő (1875-1954): Holland csatorna. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív, kissé sérült fa keretben, 50×60 cm / Jenő Csapó (1875-1954): Canal in the Netherlands. Oil on canvas. Signed. Framed. 50x60 cm
10062.

Kikiáltási ár:
120 000 Ft
324,32
352,94
Neogrády Antal (1861-1942): Női portré. Ceruza, fedőfehér papír, jelzett. A hátoldalán feliratozott. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lapszéli szakadásokkal. 31,5x20 cm
10063.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
Liezen-Mayer Sándor (1839-1898): 3 db illusztráció Goethe Faust c. művéhez, 2 lapon. Diópác, fedőfehér, papír. Mindkét grafikai lap papírra kasírozva, mindkét lap alján aus Faust felirattal). Egyik lap alján jelzett (Liezen Mayer). Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lapszéli szakadásokkal. 21x15 és 17x12,5 cm / Alexander Liezen-Mayer (1839-1898): 3 illustrations to Goethes Faust. Wallnut-pickle
10064.

Liezen-Mayer Sándor (1839-1898): 3 db illusztráció Goethe Faust c. művéhez, 2 lapon. Diópác, fedőfehér, papír. Mindkét grafikai lap papírra kasírozva, mindkét lap alján "aus Faust" felirattal). Egyik lap alján jelzett (Liezen Mayer). Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lapszéli szakadásokkal. 21x15 és 17x12,5 cm / Alexander Liezen-Mayer (1839-1898): 3 illustrations to Goethe's Faust. Wallnut-pickle

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Bruck Miksa (1863-1920): Mulatozók. Olaj, vászon. Jelezve balra lent. Vakkeret nélkül. 22x24 cm / oil on canvas, signed.
10065.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Feszty Árpád (1856-1914): Tanulmány a Krisztus temetése című Triptichon középső táblájának tájhátteréhez. Akvarell, papír, jelzett. 1899 körül. Lap széle kissé sérült. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. 19,5x39 cm / watercolour on paper, signed. With small damages on the edges.
10066.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
31
Papp Gábor (1872-1931): Hölgy vörös rózsával, 1912. Olaj, vászon, jelezve jobbra fent. Dekoratív, korabeli antik, kissé sérült korabeli fa keretben. 91x81 cm
10067.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
13
Dukai Takách Jenő (1888-1956): Hegedűszó. Olaj, vászon. Jelzett. Dekoratív fa keretben. 75×100 cm.
10068.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
Baditz Ottó (1849-1936): Mulatozók. Olaj, vászon. Jelzett. Restaurált. Keret nélkül. 115x82 cm. Hátoldalon a Szépművészeti Múzeum bírálati vignettája, 1245/1956. számmal, továbbá 809-es szám, feltehetően kiállítási címke. A mű felülete kopott és szennyeződött, szakszerű tisztítása javasolt. A vizsgált mű Baditz Ottó magyar festő jelzett alkotása az 1956-os múzeumi bírálat szerint. A mű meghatározása a jelenlegi ismereteink szerint is helytálló. Baditz főleg életképeket festett akadémikus modorban. Sopronban Steinacker Károlynál tanult festeni, Pozsonyban jogot végzett. 1871-ben a bécsi, majd a müncheni akadémián tanult. 15 évig élt Münchenben, egy ideig Spányi Bélával közös műteremben dolgozott. Számos gyermekarcképet festett, sokat illusztrált. Első kiállított festménye az ,,Elítélve 1879-ből. Fő műve, az ,,Angyalcsináló (Magyar Nemzeti Galéria) festőiségével, meleg tónusával jelentős helyet foglal el a kor divatos életképei között. 1890-től 1911-ig Budapesten, majd ezután szülőfalujában élt. Művei a Magyar Nemzeti Galériában, a miskolci, a soproni múzeumban és külföldön találhatók. A ,,Mulatozók Baditz életképeinek jellegzetes példája. Dr. Kovács Zoltán Igazságügyi szakértő
10069.

Baditz Ottó (1849-1936): Mulatozók. Olaj, vászon. Jelzett. Restaurált. Keret nélkül. 115x82 cm. Hátoldalon a Szépművészeti Múzeum bírálati vignettája, 1245/1956. számmal, továbbá 809-es szám, feltehetően kiállítási címke. A mű felülete kopott és szennyeződött, szakszerű tisztítása javasolt. "A vizsgált mű Baditz Ottó magyar festő jelzett alkotása az 1956-os múzeumi bírálat szerint. A mű meghatározása a jelenlegi ismereteink szerint is helytálló. Baditz főleg életképeket festett akadémikus modorban. Sopronban Steinacker Károlynál tanult festeni, Pozsonyban jogot végzett. 1871-ben a bécsi, majd a müncheni akadémián tanult. 15 évig élt Münchenben, egy ideig Spányi Bélával közös műteremben dolgozott. Számos gyermekarcképet festett, sokat illusztrált. Első kiállított festménye az ,,Elítélve" 1879-ből. Fő műve, az ,,Angyalcsináló" (Magyar Nemzeti Galéria) festőiségével, meleg tónusával jelentős helyet foglal el a kor divatos életképei között. 1890-től 1911-ig Budapesten, majd ezután szülőfalujában élt. Művei a Magyar Nemzeti Galériában, a miskolci, a soproni múzeumban és külföldön találhatók. A ,,Mulatozók" Baditz életképeinek jellegzetes példája." Dr. Kovács Zoltán Igazságügyi szakértő

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
378,38
411,76
Egerváry Potemkin Ágost (1858-1930): Balatonszárszói menyecske. Olaj, vászon. Jelzett (Egerváry Potemkin B. Szárszó). 50x40 cm. Dekoratív fa Keretben.
10070.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
Mendlik Lajos (1903-1985): Elegáns hölgy gyöngysorral, 1927. Akvarell, papír, jelzett. Korabeli, késő szecessziós üvegezett fa keretben, 58×40 cm
10071.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Nemes Ősz György (1885-1958): Önarckép I. világháborús hadifogolyként, Marseille, 1918. Olaj, vászon, jelzett a hátoldalán. Dekoratív, antik fa keretben, 34×24,5 cm. A művész alkotásai ritkán tűnnek fel a műkereskedelemben! / György Nemes Ősz (1881-1949): Self portrait as a prisoner of war, Marseille, 1918. Oil on canvas, signed on the reverse. In antique frame, 34×24,5 cm
10072.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft