Festmények és grafikák

Tételek száma: 266

Barcsay Jenő (1900-1988): Kapuk, 1983. Szitanyomat, papír, jelzett és datált (1983 Barcsay), művészpéldány EA XIII/XV. számozással. Üvegezett fa keretben, 30×40 cm
10024.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
25
Aknay János (1949-): Festőangyal. Computer print, merített papír, jelzett, művészpéldány E.A. I/XX számozással. 35x25 cm
10025.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
ef.Zámbó (efZámbó) István (1950): Kis egész (ars poetica). Szitanyomat, merített papír, jelzett, számozott: 37/50, lapméret: 58×41,5 cm. Hátoldalán a művész bélyegzőjével.
10026.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
feLugossy László (1947-): ReSÁMÁN, 1987. Tus, papír, jelezve a hátoldalán: feLugossy L, ReSÁMÁN, 87. 29x21 cm. A szentendrei Vajda Lajos Stúdió alapító tagjaként feLugossy László már közel 50 éve a kortárs magyar képzőművészet egyik meghatározó alakja. Az 1980-as években több a sámánizmussal kapcsolatos műve született, így pl. Sámán és a nők. Több alkotásán megjelent a sámánlétra mint motívum, így a most árverésen szereplő darabunkon is. Gyűjtői, az életmű szerves részét képező alkotás!
10027.

feLugossy László (1947-): ReSÁMÁN, 1987. Tus, papír, jelezve a hátoldalán: feLugossy L, ReSÁMÁN, '87. 29x21 cm. A szentendrei Vajda Lajos Stúdió alapító tagjaként feLugossy László már közel 50 éve a kortárs magyar képzőművészet egyik meghatározó alakja. Az 1980-as években több a sámánizmussal kapcsolatos műve született, így pl. "Sámán és a nők". Több alkotásán megjelent a sámánlétra mint motívum, így a most árverésen szereplő darabunkon is. Gyűjtői, az életmű szerves részét képező alkotás!

Kikiáltási ár:
85 000 Ft
229,73
250,00
10028.

Kikiáltási ár:
240 000 Ft
648,65
705,88
Deim Pál (1932-2016): Tisztítótűzben, 1994. Rézkarc, papír, jelzett, számozott: 10/45. 15,5×17 cm
10029.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
10030.

Kikiáltási ár:
160 000 Ft
432,43
470,59
Boromisza Tibor (1880-1960): Vízparti fények, 1923. Akvarell, tus papír, jelezve balra lent. Kartonra kasírozva. 21,5×30 cm / Tibor Boromisza (1880-1960): Lights at the waterside. Watercolour and ink on paper, signed. Glued on cardboard. 21,5×30 cm
10031.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
18
Miháltz Pál (1899-1988): Fények (Kert, Faluvége), 1941. Pasztell, papír, jelzett. Hátoldali Nemzeti Szalon töredékes címkéjével. Feltehetően kiállítva: Uj Művészek Egyesülete kiállítása, Nemzeti Szalon, 1942. április 5.-19., 104. (Kert) v. 105. tétel (Faluvége címmel). Kartonra kasírozva. 70×53 cm
10032.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Czóbel Béla (1883 - 1976) Akt. 1970 körül Filctoll, papír 42x28 cm. Üvegezett sérült, fa keretben. Fakult jelzéssel: Czóbel Témaválasztása nagyon gazdag és egyben hagyományos, portrékat, aktokat, városrészeket, enteriőröket, csendéleteket festett, szemlélete 20. századi, amely az euroatlanti kultúra élvonalába emeli.
10033.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
11
Szántó Piroska (1913-1998): Íriszek. Vegyes technika, papír, jelzett. Üvegezett fa keretben. 47×65 cm / Mixed technique on paper, signed, framed with glass.
10034.

Kikiáltási ár:
38 000 Ft
102,70
111,76
Ilosvai Varga István (1895-1978): Vihar készülőben, 1930. Olaj, vászon. Jelezve jobbra lent. Hátoldalán Magyar Nemzeti Galéria bírálati raglappall és régebbi BÁV címkével. Fa keretben. 50x40,5 cm
10035.

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
22

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft