Festmények és grafikák

Tételek száma: 266

Kukán Géza (1890-1936): Sárdy Brutus festő, restaurátor arcképe, 1931. Olaj, vászon, jelzett. Hátoldalán Képzőművészeti kiállítás Műcsarnok 1933 valamint 1931/32 műcsarnoki raglappal. Bal szélén kisebb felületi sérülésekkel. 80×60 cm. / Géza Kukán (1890-1936): Portrait of painter Brutus Sárdy, 1931. Oil on canvas, signed. With two exhibition labels on the reverse. With small damages on the left edge. 80×60 cm.
10073.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Deák Ébner Lajos (1850-1934): Történelmi jelenet, 1870 körül. Gouache, karton. Jelzett. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Karton jobb felső sarkában sérült, ábrázolást nem érintve. Sarkaiban kisebb hiányokkal. 26x67 cm
10074.

Kikiáltási ár:
65 000 Ft
175,68
191,18
Szüle Péter (1886-1944): Szabin nők elrablása. Olaj, vászon, jelzett. Üvegezett, sérült blondel keretben, 40×50 cm.
10075.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Czencz János (1885-1960): Női akt, 1942. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív, sérült keretben, 40×50 cm
10076.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
243,24
264,71
19
Mihalovits Miklós (1888-1960): Tengerparti akt. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív, kissé sérült fa keretben, 40×30 cm
10077.

Kikiáltási ár:
32 000 Ft
86,49
94,12
14
Fried Pál (1893-1955): Balerina. Pasztell, papír. 80 x 60 cm. Jelzett. Üvegezett blondel keretben (keret sérült). Hátulján etikett, autográf felirattal: Róna Zsigmondné, Szeged, Fodor utca 33. Budapesten, majd Párizsban tanult. Mestere: Poll Hugó. Az I. világháborúban Franciaországban fogságba került, öt év múlva szabadult. Végigjárta Észak-Afrikát, majd visszatért Budapestre. A new york-i Képzőművészeti Főiskolán kapott tanári állást. 80 x 60 cm.
10078.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Molnár C. Pál (1894-1981): Akt fotelban. Olaj, farost, jelzett. Proveniencia: Virág Judit Galéria, Téli (15.) aukció, 2003, 109. tétel. Dekoratív fa keretben, 50×70 cm
10079.

Kikiáltási ár:
240 000 Ft
648,65
705,88
Náray Aurél (1883-1948): Női portré. Olaj, karton. Jelzett. Fa keretben. 34,5x24,5 cm
10080.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Sassy Attila (1880-1967): Virágos kert. Pasztell, papír. Jelezve balra fent: Sassy. Üvegezett fa keretben. 39x61 cm
10081.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Margitay Tihamér (1859-1922): Mosolygós hölgy. Olaj, karton, jelzett, fa keretben, 33×49 cm
10082.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Neogrády Antal (1861-1942): Kukoricatörők. Akvarell, papír, jelzett. Üvegezett, dekoratív fa keretben, 28×39 cm
10083.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
13
Geiger Richárd (1870-1945): Magyar menyecske nemzetiszínű szalaggal. Olaj, vászon, jelzett. Dekoratív keretben, 101×71 cm / Richárd Geiger (1870-1945): Hungarian girl with tricolore. Oil on canvas, signed, framed, 101x71 cm. Painter Richárd Geiger was born in Vienna (Wien), Austria and moved to Budapest in 1893.
10084.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft