Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 24

15000.

Kikiáltási ár:
100 000 Ft
270,27
294,12
Magyar László: Délafrikai utazásai 1849-57. években. A Magy. Tudom. Akademia megbízásából sajtó alá egyengette és jegyzésekkel ellátta Hunfalvy János. Első kötet [unicus]. Pest, 1859. (Emich G. ny.) XVI [helyesen XVIII] l+464 lap+8 tábla (kőnyomatok)+ 1 térkép (színes, kihajtható kőnyomat, egy helyen ragasztott). Korabeli, aranyozott gerincű vászonkötésben, sérült borítóval. Kissé foltos lapokkal. Címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel valamint ugyanott egy áthúzott bejegyzéssel.
15001.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
20
A Magas Tátra. A magyar Kárpát-egylet megbizásából szerk. Kolbenheyer Károly és Kovács Pál. Teschen, 1882. Prochaska. 4 kihajtható térkép és panoráma melléklettel (1 térk., vasúti, kihajtható) 4 sztl. lev. 162 l. 8 sztl. lev. 13 t. (ebből 1 panorámakép, kihajtható) 1 térk. (kihajtható) 1 térk.mell. (kihajtható). Kiadói, aranyozott egészvászon-kötésben. Laza kötésben, első előzéklap nélkül./  The High Tatra. Edited by Károly Kolbenheyer, Pál Kovács. Teschen, 1882. Prochaska, 4 unnumbered leaves + 162 p. + 8 unnumbered leaves + 13 t.+1 (map, openable) t.+1 (map appendix, openable.) Gilt linen-binding, with little bit loose binding, without first flyleaf.
15002.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
22
Petz Lajos: A győri kolera-járvány 1886-ban. Bp., 1887., (Franklin-ny.), 61+2 p.+VI (három egy oldalas, két kihajthatóegy nagyméretű kihajtható Győr térképpel: Győr sz. kir város átnézeti térképe az 1886-ik kolerajárvány alatt, 1:10800,Bp., Kellner és Mohrlüder-ny., az illesztés részben elvált, de maga a térkép jó állapotban, 59x66 cm.) Átkötött aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzővel, az V. táblán szakadással, egyébként jó állapotban. Benne: Barta Ernő (1878-1956): M. Kir. Bábaképző Könyvtára szecessziós ex libris-szével, papír, klisé, jelzett, rajta áthúzott címmel, 12,5x9 cm.
15003.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
William Henry Bartlett: Gezigten in Holland en Belgie, naar teekeningen op de plaats zelve vervaardigd. Met historische en plaatselijke beschrijving van N. G. van Kampen. Amsterdam,é.n. (cca 1840) , G. J. A. Beijerinck, 4 p.+ 1 (acélmetszetű címlap) t. +232 p.+59 (acélmetszetek, a képek előtt hártyapapírral) t. Holland nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, foltos. /  William Henry Bartlett: Gezigten in Holland en Belgie, naar teekeningen op de plaats zelve vervaardigd. Met historische en plaatselijke beschrijving van N. G. van Kampen. Amsterdam, (cca 1840), G. J. A. Beijerinck, 4 p.+ 1 (steel engraving title pages) t.+232 p.+ 59 (steel engravings) t. In Dutch language. Gilt half-leather-binding, with worn cover and spine, spotty.
15004.

Kikiáltási ár:
30 000 Ft
81,08
88,24
Ossendowski, [Ferdynand Antoni] (1876-1945): A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Fordította: Dr. Balassa József. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. (Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Bp.,[1929], Franklin-Társulat, 232+8 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, nagyon szép állapotban.
15005.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
38
Baktay Ervin (1890-1963): A világ tetején. Kőrösi Csoma Sándor nyomdokain Nyugati Tibetbe. Száz képpel és két térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934] ,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 310 p.+2 térkép. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap és a címkép kijár. A szerző, Baktay Ervin művészettörténész, orientalista által aláírt.
15006.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17
Bevilaqua Borsody Béla-Mazsáry Béla: Pest-Budai kávéházak- Kávé és kávémesterség. 1535-1935. Művelődéstörténeti tanulmány. 1-2. köt. I-II. kötet. Kiadja: a Budapesti Kávésok Ipartestülete. Bp., 1935, Athenaeum-ny., 526 p.+ 18 (kétoldalas képtáblák) t.; 534-1467 p.+ 26 (kétoldalas képtáblák) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen a borító töredezett, javított kötéssel, intézményi bélyegzőkkel.
15007.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Karl Baedekker: Österreich-Ungarn mit 18 Karten und 21 Plänen. Leipzig, 1884., Baedekker, X+399 p. Baedekker Osztrák-Magyar Monarchia útikönyv, rengeteg térképpel, német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, 7 hiányzó térképpel (1,7.,8.,9.,10.,11.,13.,14.), javított gerinccel és kötéssel./ Baedekker Austro-Hungarian Monarchy, with maps, in German language. Gilt-linen-binding, with little bit worn cover, with repaired spine and binding, with 7 missing maps (1,7.,8.,9.,10.,11.,13.,14.)
15008.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Miskolc története I-V. köt. [Összesen 8 könyv.] Főszerk.: Dobrossy István. Draskóczy-Gyulai-Kubinyi-Ringer-Tóth: Miskolc története I. köt.: A kezdetektől 1526-ig.; Balogh-Bán-Bessenyei-Gyulai-Nagy-Szakály-Tóth: Miskolc története II. köt.: 1526-tól 1702-ig; Barsi-Dienes-Dobrossy: Miskolc története III/1-/2. köt.: 1702-1847-ig.; Csiffáry-Csiki-Deák-Dobrossy: Miskolc története IV/1-2. köt.: 1848-tól 1918-ig.; Dobrossy-Dobrik-Faragó-Fazekas: Miskolc története V/1-2. köt.: 1918-tól 1949-ig. Miskolc, 1996-2007, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár-Herman Ottó Múzeum. Kiadói műbőr sorozatkötésben, egy-két helyen ceruzás jelölésekkel, borítón kisebb kopásokkal, egyébként szép állapotban.
15009.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Somogyi Helikon. A somogymegyei származású, vagy Somogyban több-kevesebb ideig lakó, vagy legalábbis Somoggyal kapcsolatban működő költők, írók és művészek lexikona. Szerk.: Hortobágyi Ágost. Kaposvár, 1928., Szerzői kiadás, (Merkur-nyomda), 244 p. Átkötött félvászon-kötésben, a címlapon hiánnyal, kopott borítóval, egyébként jó állapotban.
15010.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Kovrig János: A sárga kontinensen Déltől Északig.Világjárók Utazások és kalandok. Bp.,én., Franklin, 1 t. +148 p.+26 t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, A sorozat bemutató példánya! Ritka!
15011.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft