Könyvek: Történelem

Tételek száma: 24

Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1939, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf, (Wien, Waldheim-Eberle A.G.-ny.),1 t.(címkép)+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott, fekete egészvászon-kötés, jó állapotban. / Gilt linen-binding, in German language. In good condition.
15070.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
27
Anonymi Belae regis notarii de gestis Hungarorum liber. Textum ad fidem Codicis membranacei Bibliothecae Caesareae Vindobonensis recensuit, Prolegomena et Indices additit Stephanus Ladisl(aus) Endlicher. Viennae, 1827., Caroli Gerold, X+272 p.+ 2 (1 kihajtható hasonmás, 1 kihajtható térkép: Hungaria Vetus, kőnyomat, foltos, 15x18,5 cm. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a térkép foltos. Az elülső kötéstáblán: Ex collectione Joannis Fáy, senatoris debreceniensis címkével.
15071.

Anonymi Belae regis notarii de gestis Hungarorum liber. Textum ad fidem Codicis membranacei Bibliothecae Caesareae Vindobonensis recensuit, Prolegomena et Indices additit Stephanus Ladisl(aus) Endlicher. Viennae, 1827., Caroli Gerold, X+272 p.+ 2 (1 kihajtható hasonmás, 1 kihajtható térkép: Hungaria Vetus, kőnyomat, foltos, 15x18,5 cm. Latin nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötésben, festett lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, a térkép foltos. Az elülső kötéstáblán: "Ex collectione Joannis Fáy, senatoris debreceniensis" címkével.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Móricz Pál: A magyar országgyűlési pártok küzdelmei a koronázástól a Deák és balközép pártok egybeolvadásáig (1867-1874.) I-II. köt. (Egybekötve.) Írta: - -. Bp., 1892., Országgyűlési Értesítő, Kő és Könyvnyomdája.,4+131+1;4+155+1 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, Palágyi Tibor magánkönyvtári névbélyegzőjével és possessori bejegyzésével, valamint az elülső szennylap belsején bejegyzés: Szabó Dezső könyvtárából megszereztem 1923. okt. 13.-án.
15072.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
C. Julius Caesar minden munkái I-II. köt. I. köt.: A gallus háborúról nyolcz könyv. II. köt.: A polgári, Alexandriai, Africai, és Hispaniai háborúról. Fordítá és jegyzeteivel bővíté: Szenczy Imre. Romai Classucusok magyar fordításokban. III-IV. köt. Kiadja: a Magyar Tudós Társaság. Buda, 1839-1840., M. Kir. Egyetem betűivel, XVIII+387+1;X+11-384+2 p. Korabeli egészvászon-kötés, festett lapélekkel, az elülső kötéstáblákon aranyozott Baron Jónás feliratokkal, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, összességében jó állapotban. Az első kötetben két másik könyvből származó római témájú illusztrációval.
15073.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Gratz Gusztáv: A dualizmus kora. Magyarország története. 1867-1918. I-II. kötet. Magyar Szemle könyvei VIII-IX. kötet. Bp.,1934, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egész- és félvászon kötésben + Gratz Gusztáv: A forradalmak kora. Magyarország története 1918-1920. A Magyar Szemle könyvei X. kötet. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság. Kiadói egészvászon kötésben.
15074.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
15075.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Takáts Sándor: A török-magyar bajviadalok. Bp., 1913. Franklin-társulat. 117+(3) p. Átkötött félvászon-kötés,az eredeti elülső papírborítót bekötötték, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
15076.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15077.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
László Gyula: Árpád népe. Badics Ilona, Dienes Ö. István, László Gyula, Marton Magda rajzaival.  Bp., 1988., Helikon, 176+4 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   László Gyula (1910-1998) régész-történész, egyetemi tanár, képzőművész, egyetemi tanár által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványa, barátja részére dedikált példány, dátumozva (1988.XI. 3.)
15078.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
Bóna István: A hunok és nagykirályaik. Bp.,1993,Corvina, 274 p+1 (kétoldalas melléklet) t. Gazdag színes és fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.   Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége, Dienes Istvánné (?-?) muzeológus, részére dedikált példány.
15079.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
21
15080.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Gracza György: Kossuth Lajos élete és működése. Cserépy Árpád, Homicskó Athanáz, Kiss Lajos, Markt L., Nemes Mihály és Szemlér Mihály rajzaival. Bp., 1893. Budapest. 2 sztl. lev. 230p. 1 sztl. lev. Szövegközti és egészoldalas ábrákkal. Kiadói, litografált egészvászon kötésben, festett lapszélekkel. Nagyon szép, hibátlan példány!
15081.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft