12 000 Ft
C. Julius Caesar minden munkái I-II. köt. I. köt.: A' gallus háborúról nyolcz könyv. II. köt.: A polgári, Alexandriai, Africai, és Hispaniai háborúról. Fordítá és jegyzeteivel bővíté: Szenczy Imre. Romai Classucusok magyar fordításokban. III-IV. köt. Kiadja: a Magyar Tudós Társaság. Buda, 1839-1840., M. Kir. Egyetem betűivel, XVIII+387+1;X+11-384+2 p. Korabeli egészvászon-kötés, festett lapélekkel, az elülső kötéstáblákon aranyozott "Baron Jónás" feliratokkal, kissé kopott, kissé foltos borítókkal, összességében jó állapotban. Az első kötetben két másik könyvből származó római témájú illusztrációval.