Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 7

[Friedrich von Esmarch (1823-1908)]: Dr. Friedrich Esmarch: Handbuch der Kriegschirurgischen Technik. Hannover, 1877., Carl Rümpler, XV+316 p.+XXX t. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Szövegközti és egészoldalas fametszetű illusztrációkkal és színes litografált képtáblákkal. Német nyelven. Első kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, de belül jó állapotban./  [Friedrich von Esmarch (1823-1908)]: Dr. Friedrich Esmarch: Handbuch der Kriegschirurgischen Technik. Hannover, 1877., Carl Rümpler, XV+316 p.+XXX t. With a lot of picture. In German language. First edition. Half-linen-binding, with worn cover, in Good condition.
15110.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Tüzér ismeretek. 14 o. m. 8 cm. légjáróműelhárító-ágyú (középsarkkal). A m. kir. honvédelmi miniszter kiadványa. Bp., 1917, Pallas. Kiadói egészvászon kötés, 30 melléklettel, kopottas állapotban.
15111.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,24
47,06
Kelet felé. A m. kir. 101. honvéd gépkocsizó vegyiharc zászlóalj emlékalbuma. 1940. [Budapest], 1940. [Globus Ny.] 47 p. A képeket Bártfai Szabó fhdgy., Papfalvy hdgy. és Tátray hdp. készítette. Sok-sok nagy méretű képpel az erdélyi bevonulásról, különböző helyszínekről (Kolozsvár, Nagyvárad, Körösfő, Korond, stb), József főhercegről, robbantott román erődökről és hadgyakorlatokról. Kiadói, haránt alakú aranyozott egészvászon album, zsinórral füzve. Éleinél és sarkainál kissé kopott borítóval. Nagyon ritka!
15112.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Hangay Sándor: Egy repülőtiszt naplójából. Bp. 1918. Globus. 56 p. Fűzve, kissé viseltes kiadói papírborítóban.
15113.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
9
Almanach für die k. und k. Kriegsmarine 1916. Kriegsausgabe. XXXVI. Jahrgang. Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums, Marinesektion herausgegeben von der Redaktion der ,,Mitteilungen aus dem Gebiete des Seewesens. Mit 141 Panzerschiffskizzen. Pola [Pula], 1916. Gerold & Komp, Wien. VIII + 746 + [10] p. A lapszámozáson belül 141 páncélozott hadihajó vázlatrajzával. Kiadói, dombornyomásos egészvászon kötésben./  With 141 illustrations of armoured ships. Linen-binding. In German language.
15114.

Almanach für die k. und k. Kriegsmarine 1916. Kriegsausgabe. XXXVI. Jahrgang. Mit Genehmigung des k. und k. Kriegsministeriums, Marinesektion herausgegeben von der Redaktion der ,,Mitteilungen aus dem Gebiete des Seewesens". Mit 141 Panzerschiffskizzen. Pola [Pula], 1916. Gerold & Komp, Wien. VIII + 746 + [10] p. A lapszámozáson belül 141 páncélozott hadihajó vázlatrajzával. Kiadói, dombornyomásos egészvászon kötésben./ With 141 illustrations of armoured ships. Linen-binding. In German language.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
M. kir. Ludovika Akademia. Bp., 1900. Pesti könyvnyomda 61p. Kiadói papírborítóban, sok képpel. Egy lap sérült, borító kissé gyűrött. Ritka.
15115.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17
Magyar Királyi Honvédség - Csendőrség - rendeleteinek tára. 1874. évtől 1912. aug. hó 30-ig. Az új véderőtörvény - az új katonai bűnvádi perrendtartás tárgymutatós átnézete. Összeáll.: Scherer Károly főhadnagy, m. kir. szatmári 12. honvéd gyalogezredben. Szatmárnémeti, 1912., nyn., 176 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos borítóval.
15116.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft