Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 39

Orsi Szepes Mária: A vörös oroszlán. Az örök élet itala. Misztikus regény. New Jersey (USA),(1983.), Szolária Publishing,(Apollo Printing and Bindery-ny.), 411 p. A borító Pecsenke József munkája.Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói sérült, javított papír védőborítóban. Emigráns kiadás. A szerző, Szepes Mária (1908-2007) által dedikált, dátumozott példány (1984. IV. 7.)
15320.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Madách Imre: Az ember tragédiája. Zichy Mihály húsz képével rézfénymetszetben.Bp., 1898., Athenaeum, 6+231 p. + 20 t. (hártyapapírral védett heliogravűrök.) Ötödik díszkiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon díszkötésben, Gottermayer-kötés, az elülső kötéstáblán selyemplakettre festett címképpel, dúsan aranyozott lapélekkel, eredeti kiadói sérült kartontokban, minimális hibáktól eltekintve, rendkívül szép, szinte hibátlan állapotban.
15321.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
45
Miguel de Cervantes Saavedra: Az elmés nemes Don Quijote de la Mancha. 1-4. Ford.: Győry Vilmos. Bp.,1873-1876, Athenaeum, 461+436+424+496 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, és kiadó aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítókkal, az egészvászon-kötet gerince javított.   A fordító, Győry Vilmos (1838-1885) evangélikus lelkész, teológus, ír, műfordító által Draskóczy Lajos (1834-1908) hódmezővásárhelyi evangélikus lelkész részére dedikált példány.
15322.

Kikiáltási ár:
26 000 Ft
70,27
76,47
Marcus Tullius Cicero: M. Tullii Ciceronies Orationes Selectae. Opera, et studio Chrisotphori Wahl, ... Tomus Primus. Tomus Secundus. Tyrnaviae, 1775-1756, Typ. Tyrnaviensibus-Typ. Regiae Universitatis, 2+16+445+11; 444+10 p. Latin nyelven. Korabeli egységes aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, a 2. kötet gerincén kis sérüléssel, kissé (foxing) foltos lapokkal. Bodolai János nagyenyedi főkönyvtáros saját kezű ajándékozási soraival Intze Ferenc hallgató részére, latin nyelven, dátumozva (1797. jun. 28.), saját kezű aláírásával. A könyv zabolai Kováts József egykori nagyenyedi tanár pénzadományából vett jutalomkönyv.  Bodola János (1754-1836) református lelkész, az Erdélyi református egyházkerület későbbi püspöke (1815-1836), 1784-től nagyenyedi lelkész, majd a Nagyenyedi Református Kollégium (Bethlen Gábor Kollégium) teológiai kollégium és egyháztörténeti tanszék tanára 1787-től, és főkönyvtárosa.  Zabolai Kováts József (1732-1795) a kollégium fizika és matematika tanára (1767-1795), majd rektora, és tanszék vezető is. Vagyonának felét (15 ezer forintot) a nagyenyedi kollégium részére (segélypénzül és) iskolai jutalomkönyvek vásárlására adományozta.
15323.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Füst Milán: Boldogtalanok. Budapest, 1923. ,,Világirodalom. 94 p. Első kiadás. Szerző által dedikált. Átkötött egészvászon kötésben, kiadói papírborításban.
15324.

Füst Milán: Boldogtalanok. Budapest, 1923. ,,Világirodalom". 94 p. Első kiadás. Szerző által dedikált. Átkötött egészvászon kötésben, kiadói papírborításban.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15325.

Kikiáltási ár:
11 000 Ft
29,73
32,35
Móricz Zsigmond: Sárarany. A szerző által aláírt példány. Bp.,é.n.,Athenaeum. Tizenkettedik kiadás. Kiadói aranyozott, kissé kilazult egészvászon-kötés.
15326.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11
Kós Károly: Budai Nagy Antal. Színháték. Kolozsvár, 1936, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 147+1+IV p. Kiadói aranyozott gerincű félpergamen-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal. Első kiadás. 75. számú számozott példány.
15327.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Nagy László: Darázskirály. Dedikált Horváth Erzsébetnek, a miskolci könyvtár vezetőjének. Bp., 1968. Magvető. Kiadói egészvászon kötés, kisse szakadozott papír védőborítóval.
15328.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Hatvany Lajos: Így élt Petőfi. I-II. kötet. Bp., 1955, Akadémia. Első kiadás. Az I. kötetben a szerző, Hatvany Lajos (1880-1961) által Tudós Geleji Sándornak (1898-1967), az MTA Műszaki Tudományok Osztályának osztálytitkárának (1956-64), a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek korábbi igazgatójának (1945-49) dedikált és dátumozott (1958 aug. 27). Kiadói félvászon kötésben, illusztrált kiadói papír védőborítóban. II. kötet védőborítója hiányzik.
15329.

Hatvany Lajos: Így élt Petőfi. I-II. kötet. Bp., 1955, Akadémia. Első kiadás. Az I. kötetben a szerző, Hatvany Lajos (1880-1961) által " Tudós Geleji Sándornak" (1898-1967), az MTA Műszaki Tudományok Osztályának osztálytitkárának (1956-64), a csepeli Weiss Manfréd Acél- és Fémművek korábbi igazgatójának (1945-49) dedikált és dátumozott (1958 aug. 27). Kiadói félvászon kötésben, illusztrált kiadói papír védőborítóban. II. kötet védőborítója hiányzik.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Bródy László: Évek seregszemléje. A szerző által dr. Galambos Mihálynak dedikálva. Számozott (100/61.) példány! Dr. Galambos Mihály a TIT háznagya, vigalmi bizottságának vezetője (-1927-), főtitkára (-1930-), ügyésze (1931-). A Magyar Természetjárók Ssövetsége Jogügyi Bizottságának tagja (1936-).Budapest, 1941, Libanon Kiadás, 127 p. Kiadói egészvászon kötés, Első kiadás.
15330.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Jannus Panonius versei. Szerk.: Kardos Tibor. Fordították többen, közte Weöres Sándor, Nemes Nagy Ágnes, Kardos Tibor, Végh György és mások. Bp., 1972. Szépirodalmi. Több fordítói aláírással: Weöres Sándor, Kardos Tibor, Berczeli A. Károly és további két azonosítatlan aláírással. Valamint Károlyi Amy költő, műfordító és Klaniczay Tibor irodalomtörténész aláírásaival. Kiadói vászonkötésben, kissé sérült papírborítóval
15331.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft