Tétel

Kikiáltási ár:

20 000 Ft

Leírás:

Marcus Tullius Cicero: M. Tullii Ciceronies Orationes Selectae. Opera, et studio Chrisotphori Wahl, ... Tomus Primus. Tomus Secundus. Tyrnaviae, 1775-1756, Typ. Tyrnaviensibus-Typ. Regiae Universitatis, 2+16+445+11; 444+10 p. Latin nyelven. Korabeli egységes aranyozott gerincű egészbőr-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval és gerinccel, a 2. kötet gerincén kis sérüléssel, kissé (foxing) foltos lapokkal. Bodolai János nagyenyedi főkönyvtáros saját kezű ajándékozási soraival Intze Ferenc hallgató részére, latin nyelven, dátumozva (1797. jun. 28.), saját kezű aláírásával. A könyv zabolai Kováts József egykori nagyenyedi tanár pénzadományából vett jutalomkönyv. Bodola János (1754-1836) református lelkész, az Erdélyi református egyházkerület későbbi püspöke (1815-1836), 1784-től nagyenyedi lelkész, majd a Nagyenyedi Református Kollégium (Bethlen Gábor Kollégium) teológiai kollégium és egyháztörténeti tanszék tanára 1787-től, és főkönyvtárosa. Zabolai Kováts József (1732-1795) a kollégium fizika és matematika tanára (1767-1795), majd rektora, és tanszék vezető is. Vagyonának felét (15 ezer forintot) a nagyenyedi kollégium részére (segélypénzül és) iskolai jutalomkönyvek vásárlására adományozta.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : tánczos_gábor