Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 72

15436.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Gustave Flaubert levelei. Kiszemelte és fordította: Komor Zoltán és András. Gyergyai Albert előszavával. Documenta Humana IV. Bp.,én.,Fővárosi Könyvkiadó Rt.,256 p. Kiadói aranyozott bordázott gerincű bibliofil félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, gerinccel. Számozott (100/1.!) példány.
15437.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ditrói Mór versei.(Bp., 1936, Általános Ny.). 1t. (a költő fényképe), 64p. A költő 1936-ban kelt dedikációjával Kohn Dávid gyulai írónak. Korabeli, aranyozott,gerincén kopott vászonkötésben.
15438.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Sz. Csorba Tibor: Az utolsó lőcsei diák. A boríték és az egészoldalas illusztrációi a szerző munkái, linómetszetei. Celldömölk, (1935), Dinkgreve Nándor, 157+3 p.+ 5 t. (linómetszetek) Kiadói papírkötés, megviselt állapotban, foltos borítóval, sérült kötéssel, javított gerinccel.  A szerző, Sz(akácsi) Csorba Tibor (1906-1985) író, műfordító, filológus, festőművész kétszeri dedikációjával Weröes Sándor (1913-1989) költőnek, dátumozással (1936, 1974.)
15439.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
10
Tarnóczy Tivadar: A magyar irodalom és szellemi fejlődésünk története. I. kötet: Ős-, ó-, közép és újkor. Kísérve jellemző olvasmányokkal a szóló művek minden neméből és fajából. Főgymnáziumok, lyceumok és főreáliskolák számára s magán használatára. Sárospatak, 1869, Steinfeld Béla, VIII+184 p. Javított papírkötésben. Ritka!
15440.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Romániai magyar írók antológiája. Szerk. Vita Zsigmond. Nagyenyed/Aiud, 1943, Bethlen Könyvnyomda, 152 p. Kiadói papírkötés, foltos, részben felvágatlan lapokkal. Egyetlen kiadás. Benne: Bitai B. Pál, Endre Károly, Fekete Lajos, Horváth Jenő, Kabós Éva, Kakassy Endre, Kacsó Sándor, Kiss Ferenc, Kubán Endre, Mélusz József, Nagyfalusi Mihály, Nikodémusz Károly, Szepesi Nits István, OLosz Lajos, Tatrangi Pál András, Reviczky Mária, Serestély Béla, Szemlér Ferenc, D. Vass Albert írásaival.
15441.

Romániai magyar írók antológiája. Szerk. Vita Zsigmond. Nagyenyed/Aiud, 1943, "Bethlen" Könyvnyomda, 152 p. Kiadói papírkötés, foltos, részben felvágatlan lapokkal. Egyetlen kiadás. Benne: Bitai B. Pál, Endre Károly, Fekete Lajos, Horváth Jenő, Kabós Éva, Kakassy Endre, Kacsó Sándor, Kiss Ferenc, Kubán Endre, Mélusz József, Nagyfalusi Mihály, Nikodémusz Károly, Szepesi Nits István, OLosz Lajos, Tatrangi Pál András, Reviczky Mária, Serestély Béla, Szemlér Ferenc, D. Vass Albert írásaival.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15442.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Weöres Sándor: A teljesség felé. A borítólapot, a tipográfiát, és a könyvdíszeket tervezte Illés Árpád festőművész. A bevezetőben Hamvas Bélának szóló sorokkal, akit mesterének nevez. Bp.,(1945),Móricz Zsigmond, (Farkas Testvérek Könyvnyomdája-ny.), 152+1 p. Kiadói karton-kötésben, javított gerinccel, kopottas borítóval. Első kiadás! Ertsey Péter (1921-1971) költő, irodalomtörténész ex libris-szével.
15443.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
15444.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Babits Mihály: Jónás könyve. Bp.,(1941), Nyugat Kiadó és Irodalmi Rt., 20 sztl. lev. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban. Számozott (1400/5.) példány.
15445.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
15446.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Babits Mihály: Levelek Iris koszorujából. Bp.,(1914), Nyugat, 94+ 2 p. Második kiadás. Korabeli átkötött aranyozott gerincű, álbordás félbőr-kötés, kissé kopott gerinccel, jó állapotban.
15447.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft