Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 72

Táncsics Mihály: Életpálya vagy emlék-iratok. I. kötet. Iratott 1851-4-ben; 8 évig tartott rejtezkedésem idején. Táncsics Mihály 4. művei. Pest, 1873, Heckenast Gusztáv, 1 t.+222+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal. Első kiadás.
15412.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Táncsics Mihály: Életpályám. IV. kötet. Módosítva, bővítve, javitva és sajátkezűleg letisztázva az iró által 1876-ban. Táncsics Mihály 7. művei. Bp.,1885, Központi Táncsics-bizottság, (Müller K.-ny. (ezelött Münster K.)), 4+188+2 p. Átkötött modern félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás.   A magyar nyelv eredete: vagy: Legrégibb nyelv a magyar c. fejezetben (70.-94. p.): a Legrégibb nyelv a magyar c. mű tartalmi összefoglalójával. (84-95. p.) Máshol nem jelent meg.
15413.

Táncsics Mihály: Életpályám. IV. kötet. Módosítva, bővítve, javitva és sajátkezűleg letisztázva az iró által 1876-ban. Táncsics Mihály 7. művei. Bp.,1885, Központi Táncsics-bizottság, (Müller K.-ny. (ezelött Münster K.)), 4+188+2 p. Átkötött modern félvászon-kötés, jó állapotban. Első kiadás. "A magyar nyelv eredete: vagy: Legrégibb nyelv a magyar" c. fejezetben (70.-94. p.): a "Legrégibb nyelv a magyar c. mű tartalmi összefoglalójával." (84-95. p.) Máshol nem jelent meg.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Jósika Miklós: Irány. Első kiadás!  Kolozsvártt, 1835. (Ev. Ref. Koll.). 1t. (díszcímlap), [8], 246p. Az erdélyi reformmozgalom egyik jeles képviselőjének regényírói pályafutását megelőző röpirata. Korabeli félvászon védőkötésben, jó állapotban.
15414.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
15415.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15416.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
15417.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
Weöres Sándor: Psyché. Egy hajdani költőnő írásai. Gyulai Líviusz rajzaival. Bp.,1972, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) által Márai Enikő (1940-) előadóművész, dramaturg, Márai Sándor unokahúgának dedikált példány.
15418.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
13
A Tanácsok Országos Gyűlésének (1919. június 14. - 1919. június 23.) naplója. Bp., 1919, Athenaeum. Sérült borítójú tűzött papírkötésben, felvágatlan példány.
15419.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Hamvas Béla: Természettudományi mitológia. Különlenyomat a Debreceni Szemléből. Debrecen, 1934, Városi Nyomda, 10 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Hamvas Béla (1897-1968) által dedikált.
15420.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
33
Márai Sándor: Naptárcsere (számozatlan példány) Bp., 1935, Hungária Könyvek kiadójának kiadása (Hungária-Nyomda), 25 p.; ill. Első kiadás. Szegedi-Szűcs István rajzaival, Kiadói papír kötésben.
15421.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Emlékkönyv Móra Ferenc 30 éves irói jubileumára. Bp., 1932, Móra Ferenc Emlékkönyv Szerkesztősége. Fűzött, jó állapotban. Móra Ferenc által dedikált példány!
15422.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Medve Imre] Tatár Péter: A megholt peleskei nótárius Nagy Zajtay István másodszori feltámadása és utazása a földön. 12 szakaszban és 12 képpel. Pest, 1860, Bucsánszky Alajos, 86+2 p. Szövegközti fametszetekkel. Átkötött félvászon-kötés, a szerzőre vonatkozó ceruzás jegyzettel a címlap hátoldalán, foltos. Első kiadás. Ritka!
15423.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft