Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 72

Kassák Lajos: Három történet. Bp.,(1935), Cserépfalvi, 308+4 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel. Első kiadás. A szerző, Kassák Lajos (1887-1967) aláírásával.
15424.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gazdák Biztosító Szövetkezetének emlékalbuma. A szövetkezeti székházépület felavatása alkalmára. (1913. december hó 6.) (Kálvin téri palota, ma: Aegon Biztosító Társaság székháza.) Szerk.: Pauer Ödön. Bp.,(1914), Sokszorosító Ipar Rt., (Pátria-ny.)1 t.(címkép: Gróf Zelinszky Róbert)+IV+131 p.+14 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, alaprajzzal illusztrálva, korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, jó állapotban.
15425.

Gazdák Biztosító Szövetkezetének emlékalbuma. A szövetkezeti székházépület felavatása alkalmára. (1913. december hó 6.) (Kálvin téri palota, ma: Aegon Biztosító Társaság székháza.) Szerk.: Pauer Ödön. Bp.,(1914), Sokszorosító Ipar Rt., ("Pátria"-ny.)1 t.(címkép: Gróf Zelinszky Róbert)+IV+131 p.+14 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal, alaprajzzal illusztrálva, korabeli reklámokkal. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, jó állapotban.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
10
(Miller, Johann Martin): Szigvárt Klastromi Története. Fordítódott Németből Magyarra Bartzafalvi Szabó Dávid által. I. kötet. Pozsony,1787,Füstkúti Landerer Mihály,16+672+16 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, 628-645 oldalak között szúette lapokkal. Csak I. kötet! Első és egyetlen magyar kiadás! Értékes nyelvújításkori dokumentum, a fordító által alkotott szavak közül kilencvennél több ma is él.  Eredetije 1776-ban jelent meg, Lipcsében. Jelentősége, hogy vele kezdődik a Sturm und Drang egyházellenes érzelmeinek kifejezésére alkalmas kolostormotívum köré szerveződő regényforma, mely évtizedekig marad divatban. A magyar közönséghez Barczafalvi Szabó Dávid, Kazinczy által hevesen bírált fordításában jutott el.
15426.

(Miller, Johann Martin): Szigvárt' Klastromi Története. Fordítódott Németből Magyarra Bartzafalvi Szabó Dávid által. I. kötet. Pozsony,1787,Füstkúti Landerer Mihály,16+672+16 p. Korabeli kartonált papírkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, 628-645 oldalak között szúette lapokkal. Csak I. kötet! Első és egyetlen magyar kiadás! Értékes nyelvújításkori dokumentum, a fordító által alkotott szavak közül kilencvennél több ma is él. Eredetije 1776-ban jelent meg, Lipcsében. Jelentősége, hogy vele kezdődik a Sturm und Drang egyházellenes érzelmeinek kifejezésére alkalmas kolostormotívum köré szerveződő regényforma, mely évtizedekig marad divatban. A magyar közönséghez Barczafalvi Szabó Dávid, Kazinczy által hevesen bírált fordításában jutott el.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15427.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15428.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Jókai Mór: A varchoniták. (Jókai Mór munkái. Népszerű kiadás.) Pest, 1857, Heckenast Gusztáv, 111 p. Első kiadás. (Tévesen második kiadás szerepel benne.) Korabeli félvászon-kötés, névbejegyzéssel, kissé foltos lapokkal. Ritka! Aukción még nem szerepelt.
15429.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15430.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15431.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Magyar Tűzoltóság Könyve. Összeállította: Magyar Országos Tűzoltó Szövetség. A m. kir. belügyminiszter tűzrendészeti szakközege. Bp.,1925, Fővárosi Nyomda Rt., 17 sztl. lev.+240+333 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
15432.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15433.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ibsen Henrik: Nóra. Színmű három felvonásban. Fordította: Reviczky Gyula. Győr,é.n.(cca 1890),Gross Gusztáv és Testv., 119 p. Korabeli aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Leszik K.-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval, kijáró elülső szennylappal, és címlappal, ezeket leszámítva jó állapotban.  Első magyar fordítás. Nagyon Ritka!
15434.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bodnár Gáspár: A mi népünk. Egyszerű történetek a falusi tűzhelyekről. Szatmár, 1899, Pázmány-sajtó, 190+2 p. Kiadói egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, javított gerinccel, egyébként jó állapotban. Első kiadás. Ritka!
15435.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft