Könyvek: Történelem

Tételek száma: 290

Sponcir, Ottone: Historia delle attioni de re dell Ungaria.  A magyar királyok cselekedeteinek története című könyv, a török-magyar háborúk történetét dolgozza fel.  Venetia, 1685. Leonardo Pittoni. (24)+166+(2)p.+6t. (5 kihajt.)+1 kihajt. térk. Példányunkból a kihajtható metszetek egy kivételével (I. Lipót mellképe) , valamint a térkép hiányzik. A kötet nagyrészt a szerző 1602-ben, hasonló címen megjelent munkájának szövegét követi, majd az azóta eltelt időszak uralkodóit és a fontosabb eseményeket ismerteti. Az álnév az eredeti anagrammája.  Apponyi: 1186. Korabeli pergamenkötésben. RITKA könyv.
19268.

Sponcir, Ottone: Historia delle attioni de' re dell' Ungaria. A magyar királyok cselekedeteinek története című könyv, a török-magyar háborúk történetét dolgozza fel. Venetia, 1685. Leonardo Pittoni. (24)+166+(2)p.+6t. (5 kihajt.)+1 kihajt. térk. Példányunkból a kihajtható metszetek egy kivételével (I. Lipót mellképe) , valamint a térkép hiányzik. A kötet nagyrészt a szerző 1602-ben, hasonló címen megjelent munkájának szövegét követi, majd az azóta eltelt időszak uralkodóit és a fontosabb eseményeket ismerteti. Az álnév az eredeti anagrammája. Apponyi: 1186. Korabeli pergamenkötésben. RITKA könyv.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
[Csécséni Svastics Ignác] Csétsényi Svastics Ingátz: Magyarok históriája, ... 1. könyv. Posonyban, 1805, Belnay György Aloysius, 16+380+3 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, hiányzó címképpel.
19269.

[Csécséni Svastics Ignác] Csétsényi Svastics Ingátz: Magyarok' históriája, ... 1. könyv. Posonyban, 1805, Belnay György Aloysius', 16+380+3 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, hiányzó címképpel.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Görög-római mythologia. Összeáll.: Csiky Gergely. Bp., 1902, Franklin, 240 p. Harmadik kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón apró folttal, szép állapotban.
19270.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Georgius Fejér: De peregrinis nominibus magyarorum avitarum sedium indiciis. Pesthini, 1837., Typis Trattner-Károlyianis, 100 p. Latin nyelven. Korabeli papírkötésben, a gerincen kis sérüléssel, kissé foxing foltos lapokkal, de alapvetően jó állapotban.
19271.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós 1620-1664. I-II. kötet. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1896-1898, Magyar Történeti Társulat, X+2+334+2 p.+6+1 t.;4+299+1 p. Korabeli álbordás félbőr-kötés, festett, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, javított kötéssel, kijáró lapokkal (26-33. és 156-157. oldalak között), a II. kötet címlapja utáni két lap körbevágott, szakadt, a lapokon bejelölésekkel, bejegyzésekkel.
19272.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós 1620-1664. III-IV. kötet. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1900, Magyar Történeti Társulat,4+300 p+6 t.;4+352 p.+4 t.+ 3 (mell.) t. Korabeli álbordás félbőr-kötés, festett lapélekkel, szepesváraljai Schustek Imre-kötése, kopott borítóval, a két kötetet fordítva kötötték be, előbb a IV., aztán a III. kötetet, de a kötetek címlapjai jó sorrendben lettek bekötve.
19273.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Ezernyolczszáz negyvennyolcz. Az 1848/49-iki magyar szabadságharcz története képekben. Egykorú képek, okiratok, eredeti kézírások, ereklyék, nevezetes nyomtatványok, kiáltványok, művészi emlékek. Ezer képpel. Szerk.: Jókai Mór, Bródy Sándor, Rákosi Viktor. Bp., 1898, Révai (Franklin-ny.), 476 p. Rendkívül gazdag szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Átkötött, harántalakú egészvászon-kötésben, kissé viseltes, sérült borítóval, sérült, kissé hiányos címlappal, helyenként foltos lapokkal.
19274.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
19275.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Honvédvilág. Szerkesztik Kunsági és Potemkin [Illésy György és Egervári Ödön]. I-II. kötet. [Egybekötve.] Pest, (1868). Heckenast Gusztáv (ny.) [V]-VII + [1] + 174 + [2] p.; [8] + 173 + [3] p. Illésy György és Egervári Ödön szerkesztők folyóirata a szabadságharc emlékének ápolását célozta, emlékiratokat, visszaemlékezéseket és a szabadságharcról írt elbeszéléseket és költeményeket közölt: Bem József visszaemlékezésein kívül anonim adatközlők harctéri beszámolóit, Jókai Mór elbeszéléseit, Thaly Kálmán költeményeit adta közre. Bár a folyóirat döntően a magyar szabadságharc történetére és mítoszára koncentrál, egyáltalán nem zárkózott el más idők és más nemzetek szabadságharcainak elbeszélésétől; így került az első kötetbe az amerikai polgárháborúról készült beszámoló is. A tervezett folyóiratból csupán két kötet jelent meg, kötetenként egy lapszámmal. A folyóiratszámok illusztrált első borítója bekötve, a második folyóiratszám borítója kézzel színezett, az első szám borítóján apró pótlás és javítás, a második szám borítójának verzóján javítás. Kötetünk néhány levele a gerincnél megerősítve, néhány oldalon apró foltosság. Az első kötet első nyomtatott oldalán és a második kötet tartalomjegyzék előtti oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. Lakatos 0. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
19276.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
13
Palatinus József: A szabadkőművesség bűnei. I. köt. A magyarországi szabadkőművesek mozgalma és külföldi kapcsolatai 1920-tól 1937-ig. Temesváry László előszóval. Bp., 1938, Lőcsey, 131+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a hátsóról a boríték hiányzik!
19277.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Adolf Hitler: Mein Kampf. Zwei Bände in einem Band. Ungekürzte Ausgabe. München, 1936, Zentralverlag der NSDAP, Frz. Eher Nachf., (M. Müller & Sohn-ny.), 1 (Hitler portréja) t.+XXVI+6+781+11 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, szakadt kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papírborító részben a vászonborítóra ragadt.
19278.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
14
Hitler - Worte. Aussprüche aus Mein Kampf und aus den Reden des Führers. Ausgewählt von Benedikt Welser. Breslau,(1934), Ferdinand Hirt, 31+1 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.
19279.

Hitler - Worte. Aussprüche aus "Mein Kampf" und aus den Reden des Führers. Ausgewählt von Benedikt Welser. Breslau,(1934), Ferdinand Hirt, 31+1 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft