Tétel

Kikiáltási ár:

8 000 Ft

13

Leírás:

Honvédvilág. Szerkesztik Kunsági és Potemkin [Illésy György és Egervári Ödön]. I-II. kötet. [Egybekötve.] Pest, (1868). Heckenast Gusztáv (ny.) [V]-VII + [1] + 174 + [2] p.; [8] + 173 + [3] p. Illésy György és Egervári Ödön szerkesztők folyóirata a szabadságharc emlékének ápolását célozta, emlékiratokat, visszaemlékezéseket és a szabadságharcról írt elbeszéléseket és költeményeket közölt: Bem József visszaemlékezésein kívül anonim adatközlők harctéri beszámolóit, Jókai Mór elbeszéléseit, Thaly Kálmán költeményeit adta közre. Bár a folyóirat döntően a magyar szabadságharc történetére és mítoszára koncentrál, egyáltalán nem zárkózott el más idők és más nemzetek szabadságharcainak elbeszélésétől; így került az első kötetbe az amerikai polgárháborúról készült beszámoló is. A tervezett folyóiratból csupán két kötet jelent meg, kötetenként egy lapszámmal. A folyóiratszámok illusztrált első borítója bekötve, a második folyóiratszám borítója kézzel színezett, az első szám borítóján apró pótlás és javítás, a második szám borítójának verzóján javítás. Kötetünk néhány levele a gerincnél megerősítve, néhány oldalon apró foltosság. Az első kötet első nyomtatott oldalán és a második kötet tartalomjegyzék előtti oldalán régi tulajdonosi bejegyzés. Lakatos 0. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Megosztás:

Tétel fotót készítette : ufk