Könyvek: Történelem

Tételek száma: 290

Kiss Károly: Ahonnan elszállt a lélek... Budapest, 1943. Könyv és Lapkiadó Rt. (Turul Sajtóvállalat) 239 + [1] p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül Bajor Ágost négy egészoldalas rajzával illusztrált úti benyomások a II. világháború keleti frontjának hátországáról - egy, az első világháborúban a vidéket már bejárt egykori magyar katona kortárs perspektívájából. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek jegyzékén. Enyhén elszíneződött, aranyozott kiadói félvászon kötésben, védőborító nélkül.
19316.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
(Márton Ferenc): Olasz-magyar arcképek. - Ritratti di personalita Italiane e Ungheresi. Budapest, 1928. Globus. [6] p. + 61 t. (portrék). A szerző magyar és olasz nyelvű bevezetőjével. Márton Ferenc rajzain Benito Mussolini, gróf Bethlen István, Serédi Jusztinián, gróf Klebelsberg Kúnó, Berzeviczy Albert, Italo Balbo, Milotay István, Liber Endre, Gerevich Tibor, Antonio Widmar és mások portréi. ,,A most felújuló olasz-magyar barátságnak akarok emléket állítani ezzel a néhány hevenyészett vonallal, azoknak a sorsdöntő napoknak, mikor a régi Róma nagysága felé rohanó Itália kinyújtja kezét a szerencsétlen, tönkretett és mindenkitől elhagyott nemzet felé. [...] - részlet a szerző magyar nyelvű bevezetőjéből. A hagyományos erős olasz-magyar kapcsolatok 1927-ben léptek új szintre, az olasz-magyar barátsági szerződés aláírásának és a Római Magyar Akadémia alapításának évében. Fűzve, illusztrált, kissé hiányos gerincén zsinórral átfűzött, kiadói borítóban.
19317.

(Márton Ferenc): Olasz-magyar arcképek. - Ritratti di personalita Italiane e Ungheresi. Budapest, 1928. Globus. [6] p. + 61 t. (portrék). A szerző magyar és olasz nyelvű bevezetőjével. Márton Ferenc rajzain Benito Mussolini, gróf Bethlen István, Serédi Jusztinián, gróf Klebelsberg Kúnó, Berzeviczy Albert, Italo Balbo, Milotay István, Liber Endre, Gerevich Tibor, Antonio Widmar és mások portréi. ,,A most felújuló olasz-magyar barátságnak akarok emléket állítani ezzel a néhány hevenyészett vonallal, azoknak a sorsdöntő napoknak, mikor a régi Róma nagysága felé rohanó Itália kinyújtja kezét a szerencsétlen, tönkretett és mindenkitől elhagyott nemzet felé. [...]" - részlet a szerző magyar nyelvű bevezetőjéből. A hagyományos erős olasz-magyar kapcsolatok 1927-ben léptek új szintre, az olasz-magyar barátsági szerződés aláírásának és a Római Magyar Akadémia alapításának évében. Fűzve, illusztrált, kissé hiányos gerincén zsinórral átfűzött, kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Képszabadság. Átkos pillanatok. Válogatás a Népszabadság egyedülálló fotóarchívumából. Szerk.: N. Kósa Judit. Népszabadság Retro 1. Bp., 2015, Népszabadság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19318.

Képszabadság. "Átkos" pillanatok. Válogatás a Népszabadság egyedülálló fotóarchívumából. Szerk.: N. Kósa Judit. Népszabadság Retro 1. Bp., 2015, Népszabadság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Éble Gábor: Az ecsedi uradalom és Nyíregyháza. Gazdaságtörténeti tanulmány. Bp., 1898, Hornyánszky Viktor, 171 p.+ 4 ( közte 1 színes) t.+ 1 (kézirat hasonmás) t.+1 (térkép) t. Átkötött modern kemény-kötés, bekötött papírborítókkal, jó állapotban.
19319.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Nicholas Kulish - Souad Mekhennet: Mindhalálig náci. Hajsza Mauthausentől Kairóig az SS orvosa után. Ford.: Sziklai István. Bp., 2014., Libri. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.   A New York Times riporterei, Nicholas Kulish és Souad Mekhennet elsőként leplezték le a haláldoktor, dr. Aribert Heim egykori náci orvos titkos egyiptomi életét.   Dr. Aribert Heim (1914-1992) SS orvos, mauthauseni mészáros.
19320.

Nicholas Kulish - Souad Mekhennet: Mindhalálig náci. Hajsza Mauthausentől Kairóig az SS orvosa után. Ford.: Sziklai István. Bp., 2014., Libri. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban. "A New York Times riporterei, Nicholas Kulish és Souad Mekhennet elsőként leplezték le a haláldoktor, dr. Aribert Heim egykori náci orvos titkos egyiptomi életét." Dr. Aribert Heim (1914-1992) SS orvos, "mauthauseni mészáros."

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
100 okmány a háború előzményeinek történetéhez. Szemelvények a hivatalos német fehérkönyvből. Von Ribbentrop birodalmi külügyminiszter bevezetőjével. Bp.,[1940.],Pfeifer Ferdinánd, 240 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
19321.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Babucs Zoltán: ,,Győzött az igazság. A Felvidék hazatérésének képes albuma. Barót, 2018, Tortoma. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
19322.

Babucs Zoltán: ,,Győzött az igazság". A Felvidék hazatérésének képes albuma. Barót, 2018, Tortoma. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94
Visszatér a Délvidék 1941. Nagy-Magyarország könyvek 4. Szerk.: Vincze Gábor. Bp., 2011, Kárpátia Stúdió. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19323.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Így gondoltuk-e? Válasz Vázsonyinak. A rémuralom krónikájából: A szolnoki vérfürdő, Braun Mór vésztörvényszéki elnök. Huszár miniszter nyilatkozata. Apró cikkek. - Katona Imre: Keresztény szocializmus. 1919. aug. 26. [A Tanácsköztársaság ellen írott keresztényszocialista röpirat (1919)] (Budapest, 1919. Stephaneaum Nyomda Rt.) 15 + [1] p. A ,,Keresztény szocializmus című politikai hetilap által kiadott, Katona Imre által írt politikai röpirat. Rendkívül ritka, a Tanácsköztársaság ellen kiálló kiadványunk elkerülte az Ideiglenes Nemzeti Kormány cenzorai figyelmét, így kimaradt a betiltott művek jegyzékéből. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
19324.

Így gondoltuk-e? Válasz Vázsonyinak. A rémuralom krónikájából: A szolnoki vérfürdő, Braun Mór vésztörvényszéki elnök. Huszár miniszter nyilatkozata. Apró cikkek. - Katona Imre: Keresztény szocializmus. 1919. aug. 26. [A Tanácsköztársaság ellen írott keresztényszocialista röpirat (1919)] (Budapest, 1919. Stephaneaum Nyomda Rt.) 15 + [1] p. A ,,Keresztény szocializmus" című politikai hetilap által kiadott, Katona Imre által írt politikai röpirat. Rendkívül ritka, a Tanácsköztársaság ellen kiálló kiadványunk elkerülte az Ideiglenes Nemzeti Kormány cenzorai figyelmét, így kimaradt a betiltott művek jegyzékéből. Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
30
Kossuth Lajos születésnapja az iskolában. [Kossuth születésének 100-dik évfordulója alkalmából 1802-1902.] Összeállította Móra István. Budapest, 1902. Dobrovsky és Franke [Neuwald Illés ny.] 32 p. Iskolai szavalás céljára összeállított, hazafias vers- és dalgyűjtemény, oldalszámozáson belülii kottákkal, néhány szövegközti illusztrációval. Néhány oldalon széljegyzetek, néhány oldal foltos, példányunk fűzése laza. Fűzve, füzetborító nélkül.
19325.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Kállai Gyula: Szocializmus és kultúra. (Budapest), 1962. Gondolat Kiadó (Franklin-ny.) 412 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Roland Antoniewicz elvtársnak tisztelettel: Kállai Gyula. Bpest, 1979. XII. 12. Kállai Gyula miniszterelnökhelyettes elvtársnak, a Hazafias Népfront Országos Tanácsának örökös elnökének beszédei és vezércikkei 1957-1962 között. Kállai elvtárs kezdeményezésére indították meg a Nagy Imre-pert, a kötet első írását az 1956-as forradalom ellen irányuló ingerült düh határozza meg, a nyugati imperialista összeesküvés és a fasiszta revízió állandó emlegetésével. A többi írásban inkább kulturális területre koncentrál: írói egyleteket nyit meg, kitűzi a szocialista realizmus megteremtésének célját az összes művészeti ágban, nevel, eligazít, irányt mutat az Aczél György előtti időszak kulturális főtényezője. Kötetünkből a 20. ív hiányzik. A címoldalon, az előzékeken és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Prov.: Roland Antoniewicz. [Antoniewicz Roland [1946-] lengyel-magyar-örmény identitású újságíró, író, színész, televíziós műsorszerkesztő, kommunista, később kommunistaellenes munkásságáról ismert grafikus, a Lengyel-Magyar Baráti Társaság egyik alapítója, a rendszerváltás előtt az ellenzéki magyar és lengyel filmes és művészvilág számos tagjához baráti szálak fűzték. 1989-1992 között ellentmondásos szerepekben feltűnt politikai szereplő, közéleti tevékenysége mai napig viták tárgya.] Kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19326.

Kállai Gyula: Szocializmus és kultúra. (Budapest), 1962. Gondolat Kiadó (Franklin-ny.) 412 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Roland Antoniewicz elvtársnak tisztelettel: Kállai Gyula. Bpest, 1979. XII. 12." Kállai Gyula miniszterelnökhelyettes elvtársnak, a Hazafias Népfront Országos Tanácsának örökös elnökének beszédei és vezércikkei 1957-1962 között. Kállai elvtárs kezdeményezésére indították meg a Nagy Imre-pert, a kötet első írását az 1956-as forradalom ellen irányuló ingerült düh határozza meg, a nyugati imperialista összeesküvés és a fasiszta revízió állandó emlegetésével. A többi írásban inkább kulturális területre koncentrál: írói egyleteket nyit meg, kitűzi a szocialista realizmus megteremtésének célját az összes művészeti ágban, nevel, eligazít, irányt mutat az Aczél György előtti időszak kulturális főtényezője. Kötetünkből a 20. ív hiányzik. A címoldalon, az előzékeken és a belív számos oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Prov.: Roland Antoniewicz. [Antoniewicz Roland [1946-] lengyel-magyar-örmény identitású újságíró, író, színész, televíziós műsorszerkesztő, kommunista, később kommunistaellenes munkásságáról ismert grafikus, a Lengyel-Magyar Baráti Társaság egyik alapítója, a rendszerváltás előtt az ellenzéki magyar és lengyel filmes és művészvilág számos tagjához baráti szálak fűzték. 1989-1992 között ellentmondásos szerepekben feltűnt politikai szereplő, közéleti tevékenysége mai napig viták tárgya.] Kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bevilacqua Borsody Béla: Német maszlag. I. Othótól Adolf Hitlerig 972-1945. Budapest, 1945. Magyar Téka (Általános Nyomda és Grafikai Intézet Rt.) 168 p. Egyetlen kiadás. Bevilacqua Borsody Béla történelmi áttekintése a Kárpát-medence birtoklása iránti német geopolitikai törekvések történeteként írja meg Közép-Európa históriáját. A szenvedélyes hangú vádirat a magyarok szenvedéstörténetének emlékezetes variánsa. Kiadói egészvászon kötésben, enyhén sérült, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
19327.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft