Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 64

GEIGER Xav. Ferenc: A gyümölcsfatenyésztés, vagy Új módja annak, hogy miképpen lehet költség ... nélkűl ... jó gyümölcsnek új fajtáira szert tenni. kiadta fordította és bővítette Lánghy István. 1-4 köt. TELJES  Pesten, 1830. Beimel J. XVI+45+[3] p., VIII+9-81+[3] p., XII+13-71+[1] p., VIII+9-56+[2] p. A kötetekben ceruzás aláhúzások.  Lánghy István (1796-1832) mezőgazdasági és természettudományi író. A keszthelyi Georgikonban végzett tanulmányai után gazdatiszt volt, utóbb Pesten írói tevékenysége mellett mint nyelvmester és nevelő működött. Lencsés Antallal szerkesztette a hetenként kétszer megjelenő A természeti, gazdasági és mesterségi Elmeretek tárát (Pest, 1829).  A Tartalomból: A csemeteiskoláról, gyümölcsmagvak elültetéséről, fák átültetésének legjobb idejéről, hogyan kell megnyesni, szemzés, oltás, oltáshoz szükséges műszerek, oltás fajtái, gyökérbevaló nemesítés, törpefákról, fagyhárító készítése, diófáról, mandulafáról, gesztenye fáról, figefáról, mogyoró, őszi és kajszi barack fáról, ribiszkecserjéről, egrescserjéről, málnaszederjcserjéről, szőlőtökéről, fák nyavajáiról, ...... Rendkívűl ritka szakmunka teljes példánya . Modern, félvászon kötésben.
19916.

GEIGER Xav. Ferenc: A' gyümölcsfatenyésztés, vagy Új módja annak, hogy miképpen lehet költség ... nélkűl ... jó gyümölcsnek új fajtáira szert tenni. kiadta fordította és bővítette Lánghy István. 1-4 köt. TELJES Pesten, 1830. Beimel J. XVI+45+[3] p., VIII+9-81+[3] p., XII+13-71+[1] p., VIII+9-56+[2] p. A kötetekben ceruzás aláhúzások. Lánghy István (1796-1832) mezőgazdasági és természettudományi író. A keszthelyi Georgikonban végzett tanulmányai után gazdatiszt volt, utóbb Pesten írói tevékenysége mellett mint nyelvmester és nevelő működött. Lencsés Antallal szerkesztette a hetenként kétszer megjelenő A természeti, gazdasági és mesterségi Elmeretek tárát (Pest, 1829). A Tartalomból: A csemeteiskoláról, gyümölcsmagvak elültetéséről, fák átültetésének legjobb idejéről, hogyan kell megnyesni, szemzés, oltás, oltáshoz szükséges műszerek, oltás fajtái, gyökérbevaló nemesítés, törpefákról, fagyhárító készítése, diófáról, mandulafáról, gesztenye fáról, figefáról, mogyoró, őszi és kajszi barack fáról, ribiszkecserjéről, egrescserjéről, málnaszederjcserjéről, szőlőtökéről, fák nyavajáiról, ...... Rendkívűl ritka szakmunka teljes példánya . Modern, félvászon kötésben.

Kikiáltási ár:
150 000 Ft
405,41
441,18
Kovács József: Kalauz a gyümölcsfaültetés, nyesés és a bátorkeszi faiskolában található s csemetékben vagy oltó-vesszőkben megrendelhető gyümölcsfajok körül. Közrebocsájtja - - bátorkeszi ref. lelkész. A szerző, Kovács József (1807-1888) ref. lelkész, gyümölcskertész által Pólya József (1802-1873) orvosdoktor, fizikus és kórházi főorvos, rajzoló, természettudós, pomológus, MTA tag részére DEDIKÁLT példány! Pest, 1861, Heckenast Gusztáv, IV+232 p. Kiadói papírkötésben, régi intézményi bélyegzőkkel, a borítón címkével, foltos lapokkal. Felvágatlan lapokkal! Ritka!
19917.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
[Lippay] Lippai János: Posoni kert. (Reprint kiadás). Dr. Somos András utószavával. Bp., 1965, Akadémiai Kiadó. Az eredetileg háromkötetes, 1664 és 1667 között megjelent mű hasonmás kiadása, egy kötetben, kísérőfüzettel. Kiadói bordázott gerincű egészbőr-kötésben, a gerincen némi kopással, kissé foltos lapélekkel, egyébként jó állapotban.
19918.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Gazdasági Kistükör. A falusi ifjúság számára tanuló-, és olvasókönyvül. Pest, 1865, Orsz. Magyar Gazdasági Egyesület, (Kocsi Sándor-ny.), 4+256 p. Ötödik, lényegesen javított és bővített kiadás. Benne érdekes témákkal: gyümölcskertészet, szőlészet, borászat, lovászat, méhészet. Kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, a címlapon bélyegzésekkel, kissé foxing foltos lapokkal.
19919.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Szilassy Alfonz: A sütő- és cukrász-ipari technológia kézikönyve. II. kötet: Műhelyvezetés a sütőiparban. Üzletvezetés a sütőiparban. IV. kötet: Ipargyakorlástan. [Egybekötve.] Budapest, 1940. Szerző - Szendrői Rezső sokszorosító. [4] + 339 + [1] p.; [3] + 99 + [3] p.; 93 + [1] p. Oldalszámozáson belül számos szövegközti és néhány egész oldalas ábrával, műszaki rajzzal illusztrált gyakorlati kézikönyv, magyar nyelven az első, a teljes sütő- és cukrászati iparágat összefoglaló szakmunka, több évtizedes, gyakorlati kísérletezések eredménye. Szerzője Szilassy Alfonz sütő- és cukrászmester, a sütő- és cukrászipari technológiai laboratórium és tanműhely alapító vezetője, mesterképző tanfolyamok szakelőadója. A sütőmester kézikönyve (összesen hét részre osztott) 4 kötetben jelent meg, ebből az első kötet a bevezető és anyagismereti rész (1-2. rész), a harmadik kötet a cukrásztechnológiával ismertet meg (5-6. rész). Példányunkban a sütőipari technológiára és üzemszervezésre, kereskedelemre, munkaegészségtanra, sőt munkamorálra koncentráló rész található. Részletes tartalma: Műhelyvezetés a sütőiparban. Üzemtan. A kemence és a fűtés. A motor és a hajtószíj. Tésztaképzéstan (Sütőtechnika.) A kovász. A tészta. A tészta kimérése (adagolása) és megformálása (táblamunka). A végérlelés (kelesztés), sütés, tárolás. Termelés: kenyér, rozskenyér, különleges kenyerek, sütemények, kétszersült, perecek, finom-sütemények. Kifogástalan termékek: hibakereső. A sütőipar története. Versek. - Üzletvezetés a sütőiparban. - Ipargyakorlástan: jog, törvények a sütő és cukrásziparban Az illusztrált címoldal verzóján kézzel írt bejegyzések az egyes kötetek áráról. Néhány levélen apró, a szövegtestet nem érintő szakadás. Horváth: 1737. Korabeli, elhalványult aranyozású félvászon kötésben, a felső lapszéleken enyhe foltosság. Jó példány.
19920.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Dr. Széll László: Mezőgazdasági chemiai technologia. I. A mezőgazdasági chemiai ipari erjedéstan alapvonalai. Debrecen, 1931, szerzői kiadás (Bp., Vörösváry László-ny.), 1 sztl. lev.+ 78 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Ritka!
19921.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Alma I. A fajtákat leírta Horn János. A gyümölcsképeket természet után festette Kochné Klopfer Erzsébet. Bevezetéssel ellátta Rapaics Raymund. 40 művészi műnyomattal. (Többszörösen aláírt.) (Budapest, 1937.) Növényvédelem és Kertészet (Stephaneum Nyomda Rt.) 34 p. + 40 t. (színes). Egyetlen kiadás. A címoldalon a szerző, az illusztrátor, a bevezetés írójának és a sorozat szerkesztőjének (Kerekes Lajosnak) saját kezű aláírása. A sorozat tervbe vette az almafajtákat ismertető második szakmunkát is, ez azonban tudomásunk szerint nem jelent meg. Az ismeretterjesztő füzetet 40 kiemelhető színes tábla kíséri, melyek a füzetben ismertetett nemesítéseket ábrázolják. (Pomológia sorozat, 3. kötet.) BOEH VII. 4686. Merített papírra nyomtatott luxus kiadásváltozat. Kiemelhető lapok és ismertető füzet, díszes, dúsan aranyozott, illusztrált, címfelirattal ellátott vörös maroquin borítású kiadói mappában. Szép példány, rendkívül ritka könyv.
19922.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
19
Dán Franciska:  A gondos háziasszony.  Bukarest, 1956. Technikai Könyvkiadó (Temesvári Sokszorosító Ipari Vállalat). 371 + [1] p.  Az első nyomtatott oldalon régi ajándékozási bejegyzés, a címoldalon és a belív egy oldalán régi tulajdonosi bélyegzés. Az utolsó ív levelein gyűrődés, néhány oldalon apró, halvány foltosság.  Fűzve, enyhén sérült gerincű, foltos kiadói borítóban.
19923.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Ángyán János - D.-né Mittag Margit: A diétás konyha a mindennapos gyakorlatban. Dr. - - egyetemi ny. r. tanár jóváhagyásával a Pécsi Erzsébet Tudományegyetem Belklinikájának gyakorlata alapján összeáll. - - a belklinika diétás tanársegédje.  I.: A szív, a vérkeringés és a vese megbetegedéseinek étrendje. II.: A gyomor-, bél-, máj- és epehólyagbetegségek étrendi ellátása. III.: A lázas megbetegedések, a tuberkulózis, a vészes vérszegénység, a Bazedow-kór és az idült székrekedés étrendje, soványító és hízlaló étrend. IV.: A cukorbetegek étrendje. Bp.,(1933.),Singer és Wolfner, 4+131+5 p.+4 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.
19924.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Vogel, Wolfgang: Sör házi készítése. Ford.: Seresi Frigyes. Bp., 2000, HOGYF Editio. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borítón és a gerincen sérülésekkel.
19925.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19926.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
1870 Borászati Füzetek. II. évf. 1. füzet. 1870. január. Pest, 1870, Kocsi Sándor, 64 p. A hátsó borítón tartalomjegyzékkel, benne érdekes írásokkal, közte: A tordavidéki szőlő- és bornemesítő társulat alapszabályai.Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
19927.

1870 Borászati Füzetek. II. évf. 1. füzet. 1870. január. Pest, 1870, Kocsi Sándor, 64 p. A hátsó borítón tartalomjegyzékkel, benne érdekes írásokkal, közte: "A tordavidéki szőlő- és bornemesítő társulat alapszabályai."Kiadói papírkötés, foltos borítóval.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft