Könyvek: Konyha és kert

Tételek száma: 64

Karinthy Frigyes - Gundel Károly: Vendéget látni, vendégnek lenni. Gundel Károly tanácsaival. (Budapest), (1933). Cserépfalvi (Athenaeum Rt. ny.) 74 p. Első kiadás. Karinthy Frigyes humoros vendéglátási esszéjét Gundel Károly szellemes tanácsai követik, a kötetet Gábor Éva szövegközti karikatúrái illusztrálják. A kiadó a kötetet ugyanabban az évben még két további kiadásban is megjelentette. Tezla 1710. Horváth 750. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban, hátsó borító nélkül. Jó példány.
19928.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Csonti Szabó István, vitéz: A konyhakerti termények okszerű termesztése. 183 rajz és képpel. Budapest, 1944. ,,Pátria Irodalmi Vállalat és Nyomda Rt. 300 + [2] p. + 34 t. (24 kétoldalas). Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti ábrával kísért szakmunka. Első kiadása 1935-ben jelent meg, példányunk a 4., javított és bővített kiadásból való. Az első két ív levelein halvány foltosság. BOEH VIII. 4240. Fűzve, kiadói borítóban.
19929.

Csonti Szabó István, vitéz: A konyhakerti termények okszerű termesztése. 183 rajz és képpel. Budapest, 1944. ,,Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomda Rt. 300 + [2] p. + 34 t. (24 kétoldalas). Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti ábrával kísért szakmunka. Első kiadása 1935-ben jelent meg, példányunk a 4., javított és bővített kiadásból való. Az első két ív levelein halvány foltosság. BOEH VIII. 4240. Fűzve, kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ujváry Sándor: Konyhaművészet. Ujváry Sándor szakácskönyve.I.-II. Bp.,én., Országos Magyar Szakácsművészeti és Házicukrászati Főzőtanfolyam, 316 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a papírboríték leszakadt, hiányzik.
19930.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Buday Ella: Mit hogyan - mennyit főzzek? (Gyakorlati szakácskönyv a dolgozó nők részére.) [Budapest, 1949]. Faragó Imre ny. 176 p. Néhány oldal enyhén foltos, az utolsó ív leveleinek fűzése kissé meglazult. Horváth: 218. Kissé foltos kiadói félvászon kötésben.
19931.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19932.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ételkészítés kézikönyve. Budapest, 1965. MNHF Önálló Élelmezési Osztálya [ny. n.] 267 + [1] p. Belső terjesztésre szánt, limitált példányszámban készült szakmunka. A Magyar Néphadsereg Hadtápfőnöksége (MNHF) által kibocsátott szakácskönyv az ételkészítési eljárások ismertetése után döntően receptúrákat ismertet, tematikus bontásban, levesek, húsételek, hússal készült ételek, mártások, főzelékek, köretek, főtt tészták, saláták és kompótok, sülttészták és reggeli italok fejezeteiben. Kötetünk emlékezetes vonása, hogy valamennyi receptnél közli az étel átlagárát, kalóriaértékét, fehérje-, zsír- és szénhidrát-összetételeét, és az eljárás előtt röviden méltatja az adott étel előnyeit (olcsóság, kis munkaigény, tápláló vagy ünnepi jelleg). A 225. oldaltól a korábban közölt ételek vitamin- és nyomanyag-összetétele, táblázatos formában. Az első fedőborítón régi tulajdonosi bejegyzés, példányunk sorszámozása kitöltetlen. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19933.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19
Arany György: Mit egyen a beteg ember. A beteg és az egészséges ember diétás étrendje. Schmid Pál bevezetésével. hn., én., Élet és Egészség. Kiadói kopott félvászon-kötés, az utolsó lapon jegyzettel.
19934.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
19935.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Horváth Ilona: Háztartási tanácsadó. Szakácskönyv. Bp.,1955, MNDSZ. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval.
19936.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
19937.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
19938.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Kugler Géza: A legújabb és legteljesebb nagy házi cukrászat. Cukrászok, vendéglősök és háziasszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Bp., 1983, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Kiadói félvászon-kötés, jó állapotban.
19939.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft