Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 69

Péter H. Mária: Az erdélyi gyógyszerészet magyar vonatkozásai. (Dedikált.) Kolozsvár, 2002. Erdélyi Múzeum-Egyesület (Református Egyház Misztótfalusi Kis Miklós Sajtóközpontjának nyomdája). 548 p. + melléklet. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Nemes Erzsébet gyógyszerésznőnek és családjának szeretettel ajánlom [...] Péter H. Mária. Nvárad, 2002. dec. 12. A téma alapvető monográfiája, az erdélyi gyógyszerészet és gyógyszerészképzés több évszázados történetének áttekintése, a neves erdélyi magyar gyógyszerész dinasztiák méltatásával. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációs anyaggal. A monográfiához 32 oldal terjedelmű, fűzött Névjegyzék csatlakozik. Fűzve, az egyesület címerével illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20152.

Péter H. Mária: Az erdélyi gyógyszerészet magyar vonatkozásai. (Dedikált.) Kolozsvár, 2002. Erdélyi Múzeum-Egyesület (Református Egyház Misztótfalusi Kis Miklós Sajtóközpontjának nyomdája). 548 p. + melléklet. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Nemes Erzsébet gyógyszerésznőnek és családjának szeretettel ajánlom [...] Péter H. Mária. Nvárad, 2002. dec. 12." A téma alapvető monográfiája, az erdélyi gyógyszerészet és gyógyszerészképzés több évszázados történetének áttekintése, a neves erdélyi magyar gyógyszerész dinasztiák méltatásával. Oldalszámozáson belül szövegközti illusztrációs anyaggal. A monográfiához 32 oldal terjedelmű, fűzött Névjegyzék csatlakozik. Fűzve, az egyesület címerével illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Az emberi test atlasza. Ford.: Bodrogi Péter et al. Pécs, 2008, Alexandra. Gazdag színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
20153.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20154.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Schneiderhöhn, Hans: Die Erzlagerstätten der Frühkristallisation. Mit 143 Abbildungen im Text und auf 10 Falttafeln. (Dedikált.) Stuttgart, 1958. Gustav Fischer Verlag (Druck: H. Laupp jr., Tübingen). XIII + [1] + 315 + [1] p. + 10 t. (kihajtható térképvázlat). Dedikált: ,,Herrn Dipl. Chem. Ing. L. Soós mit [freundlichen] Dank und Grüßen! H. Scheinderhöhn. 30. X. 59. Az érclelőhelyek vetületeit tanulmányozó földtani szakmunka szövegét számos szövegközti és egész oldalas ábra és térképvázlat kíséri. Prov.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.] (Die Erzlagerstätten der Erde, Band I.) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20155.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Rosenberg Sándor Gyógyszerészeti Laboratoriumának naptára az 1933. évre. Budapest, [1932]. Rosenberg Sándor Gyógyszerétei Laboratoriuma (Globus Rt. ny.) 31 + [33] p. + 365 levél (naplólevelek) + [22] p. (havi tervek, telefonszámok és hirdetések). Kötetünk törzsét a napi gyógyszerhasználat rögzítését lehetővé tevő naptárlevelek alkotják. A naptárlevelek csupán a legszükségesebbek közlésére szorítkoznak: a dátumot, a hét napját jelölik meg, a napkelte, napnyugta, holdkelte és holdnyugta időpontját, valamint a gyógyszer-bevitel órájának rögzítésére szolgáló táblázatot hordozzák; a napló tehát nem munkabeosztáshoz használatos határidőnapló. Az egykori tulajdonos végül a naplórészt egészen más célra használta, a négy kitöltött levélen komolyzenei élményeit, illetve egy esetben egy házizsúr emlékeit rögzítette. A kötet elején kártyanaptár formátumú év-összefoglaló, gyógyszerészeti jegyzetek, pénztárkönyv és jegyzetlapok, a kötet végén az 1934. év első három hónapjának gyógyszer-előjegyzéseire szolgáló táblázatok, telefonszámok rögzítésére való űrlapok, majd gyógyszerészeti hirdetések. Aranyozott, vaknyomásos bőrkötésben, a gerincen évszámfelirattal, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
20156.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Benda László: A magyar alföld őstörténete. I-II. kötet. Acta Sabariensia 2-3. sz. Kaposvár, 1929, Somogymegyei Keresztény Nyomda Rt., 144+(2) p.; 1 t.+ 145-350 p.+ (2) p. Kiadói papírkötés, sérült, szétváló állapotban.
20157.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
20158.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Szádeczky-Kardoss Elemér: Szénkőzettan. (Dedikált.) Budapest, 1952. Akadémiai Kiadó (ny.) 315 + [1] p. + 13 t. (7 színes, 6 kihajtható, ebből három kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Kedves munkatársam: Soós Lászlónak igaz barátsággal Szádeczky Elemér. 1952. május 6. A földtani munkát oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra illusztrálja. Példányunk fűzése az első előzéknél meglazult. Prov.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geokémikusm vegyészmérnök.] Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20159.

Szádeczky-Kardoss Elemér: Szénkőzettan. (Dedikált.) Budapest, 1952. Akadémiai Kiadó (ny.) 315 + [1] p. + 13 t. (7 színes, 6 kihajtható, ebből három kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Kedves munkatársam: Soós Lászlónak igaz barátsággal Szádeczky Elemér. 1952. május 6." A földtani munkát oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra illusztrálja. Példányunk fűzése az első előzéknél meglazult. Prov.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geokémikusm vegyészmérnök.] Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Varró Aladár Béla: Arc- és testápolás gyógynövényekkel. Új gyógymódok és receptek. (Előszó: Mezei Károly.) (Budapest, 1938). Székely Nyomda és Könyvkiadó Vállalat. 159 + [1] p. Első kiadás. Varró Aladár Béla gyógyáru- és gyógynövény-kereskedő, valamint okleveles gyógyszerész ismeretterjesztő könyve a gyógynövények felhasználásáról, illetve az alternatív gyógymódokról, véleménye a vegetar[ian]izmusról és az esőfürdőről. A címnegyedív levelein a gerincnél halvány foltosság. BOEH VII: 4541. Fűzve, sérült, színes kiadói borítóban. Döntően felvágatlan példány.
20161.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Remetei Filep Ferenc: Műtőtermi szolgálat. Útmutató műtőnövendékek, műtősnővérek és műtősaltisztek számára. Körmend, 1943. ,,Rábavidék nyomda és lapkiadó vállalat. 170 + [6] p. + 20 t. A Remetei Filep Ferenc (1898-1977) körmendi sebész főorvos és kórházigazgató által írt szakmunka a sterilizáció, a műtéteknél való segédkezés, az érzéstelenítés eljárásait ismerteti, a mű végén vénygyűjteménnyel. A római számozás szerinti táblákon a korszakban használatos orvosi műszerek képanyaga. A címoldalon, az utolsó nyomtatott oldalon a fedőborítók verzóin régi tulajdonosi bélyegzések. Néhány oldalon felülfestések. Az első borító alján sérülés, az első hat ív levelein a szövegtükör alatt kisebb sérülés. Poss.: Pestessy József. [Pestessy József orvos, az Országos Traumatológiai Intézet baleseti sebésze és aneszteziológusa, a BKV Előre sportorvosa, orvostörténész, nyelvőr, az Orvosi Hetilap és a Havi Magyar Fórum rendszeres szerzője.] Fűzve, gerincén kézzel feliratozott, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.
20162.

Remetei Filep Ferenc: Műtőtermi szolgálat. Útmutató műtőnövendékek, műtősnővérek és műtősaltisztek számára. Körmend, 1943. ,,Rábavidék" nyomda és lapkiadó vállalat. 170 + [6] p. + 20 t. A Remetei Filep Ferenc (1898-1977) körmendi sebész főorvos és kórházigazgató által írt szakmunka a sterilizáció, a műtéteknél való segédkezés, az érzéstelenítés eljárásait ismerteti, a mű végén vénygyűjteménnyel. A római számozás szerinti táblákon a korszakban használatos orvosi műszerek képanyaga. A címoldalon, az utolsó nyomtatott oldalon a fedőborítók verzóin régi tulajdonosi bélyegzések. Néhány oldalon felülfestések. Az első borító alján sérülés, az első hat ív levelein a szövegtükör alatt kisebb sérülés. Poss.: Pestessy József. [Pestessy József orvos, az Országos Traumatológiai Intézet baleseti sebésze és aneszteziológusa, a BKV Előre sportorvosa, orvostörténész, nyelvőr, az Orvosi Hetilap és a Havi Magyar Fórum rendszeres szerzője.] Fűzve, gerincén kézzel feliratozott, enyhén sérült, enyhén foltos kiadói borítóban.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vendl Miklós: Kőzet-, szén- és ércmeghatározó módszerek. 210 ábrában összefoglalt 334 rajzzal és több táblázattal. Sopron, 1935. A M. Kir. József Nádor Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Kara Könyvkiadó Alapja - Röttig-Romwalter Nyomda bérlői. 367 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vendl Miklós (1896-1977) soproni egyetemi tanár műve a téma alapvető monográfiája, oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal gazdagon illusztrált. Kiadói félvászon kötésben, jó példány.
20163.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vitális István: Magyarország szénelőfordulásai. 88 ábrával, 13 táblával és 1 térképpel. Sopron, 1939. Röttig-Romwalter Nyomda Rt. IX + [1] + 407 + [1] p. Egyetlen kiadás. Vitális István (1871-1947) geológus, paleontológus, egyetemi tanár, a Selmecbányai Erdészeti és Bányászati Főiskola, majd annak áthelyezése után a Soproni Erdészeti és Bányászati Főiskola oktatója, a kárpát-medencei kőszénkincs kutatója, a hazai szénfeltárás fellendítője. Oldalszámozáson belül számos szövegközti ábrával, geológiai szelvénymetszettel, egész oldalas térképvázlattal illusztrált szakmunkája a magyarországi kőszénbányászat áttekintése után az egyes hazai kőszén-lelőhelyek tudományos analízisét nyújtja. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon, illetve a hátsó előzéken a könyv tulajdonosának, a szintén geológus és kőszén-kutató Soós Lajosnak kézírásos jegyzetei. Poss.: Soós László. [Soós László (1920-1995) geológus, geográfus, geokémikus, vegyészmérnök.] Aranyozott, enyhén kopott gerincű korabeli vászonkötésben. Jó példány.
20164.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft