Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 297

Weöres Sándor: A teljesség felé. A szerző, Weöres Sándor (1913-1989) által Kerényiné Erzsike, feltehetően Kerényi Károlyné, Stamberger Erzsébet (1896-1990) tanár, Kerényi Károly klasszika-filológus első felesége részére DEDIKÁLT! Bp., 1945, Móricz. Első kiadás. A borítólapot, a tipográfiát, és a könyvdíszeket tervezte Illés Árpád festőművész. Kiadói kartonált papírkötés, hiányzó gerinccel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
19065.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
33
19066.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Kertész Imre: Sorstalanság, A kudarc, Kaddis a meg nem született gyermekért. Bp., 2002, Magvető, számozott 65/500
19067.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Beöthy Zsolt: Az irodalomtörténet elmélete. Dr. - - egyet. nyilv. rend. tanár előadásai után jegyezte: Csobán András. (Stencilezéssel sokszorosított, kézzel írt jegyzet). Bp., 1905/1906, Kun S. Antiquarius és könyvkereskedő, 200 p. Kiadói egészvászon-kötés.
19068.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19069.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ipolyi Arnold: Magyar mythologia. I.-II. köt. Bp., 1929, Zajti Ferenc, IV+335+(1) p., 368 p. Kiadói, asérült papírborítóval
19070.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Johann Heinrich Voss: Homers Werke von - - I-II. Bande. I. Band: Homers Illias. II. Band: Homers Odyssee. Stuttgart und Tübingen, 1847, J. G. Gottascher Verlag, X+666 p.+1 (kihajtható térkép) t.;8+512 p.+ 3 (kihajtható térkép) t. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés.
19071.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
19072.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Szabó Dezső: Segítség! I-II. köt. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,én., Exodus. Kiadói papírkötés, szakadozott, sérült borítóval, a 2. kötet hátsó borítója levált.
19073.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A Hangya Termelő-Értékesítő és Fogyasztási Szövetkezet, a Magyar Gazdaszövetség szövetkezeti központja első 25 éve. Bp., 1923, Hangya, 144+(2)+228 p. + 4 t. (két duplaoldalas) + 1 (kihajtható táblázat) t. Egyetlen kiadás. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, hullámos borítóval, a hátsó borítón ázásnyommal, helyenként kissé foltos lapokkal.
19074.

A "Hangya" Termelő-Értékesítő és Fogyasztási Szövetkezet, a Magyar Gazdaszövetség szövetkezeti központja első 25 éve. Bp., 1923, "Hangya", 144+(2)+228 p. + 4 t. (két duplaoldalas) + 1 (kihajtható táblázat) t. Egyetlen kiadás. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, hullámos borítóval, a hátsó borítón ázásnyommal, helyenként kissé foltos lapokkal.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Arany Album. Than Mór és Lotz Károly fényképezett rajzai Arany János költeményeihez. Bp., é.n., Ráth Mór, 19 sztl. lev. + 8 t. (hártyapapírral védett, fekete-fehér képtáblák). Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
19075.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Mécs László összes versei 1920-1940. Számozott, 1841. számú és a szerző, Mécs László (1895-1978) költő által aláírt példány. Bp., 1941, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval.
19076.

Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,03
7,65

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft