Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 297

Madách Imre: Az ember tragédiája. Bp., 1895, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, kopottas állapotban, néhol foltos lapok.
19077.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10
Gedényi Mihály: Hatvan forint. A gyufa regénye. Bp., [1940], Széchenyi Irodalmi és Művészeti Rt., 263 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, ex libris-szel. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19078.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Sinka István: Hontalanok útján. A szerző, Sinka István (1897-1969) Kossuth-díjas költő, író által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1943, Magyar Élet. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kiadói sérült papír védőborítóban, kissé laza fűzéssel, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével.
19079.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
14
Nyáry Krisztián: Így szerettek ők. Magyar irodalmi szerelmeskönyv. Bp., 2013, Corvina. Gazdag fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
19080.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Szárszó. Az 1943. évi balatonszárszói Magyar Élet-Tábor előadás- és megbeszéléssorozata. Bp., 1943, Magyar Élet, 222 p. Kiadói papírkötés, szakadozott papírborítékban, széteső állapotban, foltos borítóval, ceruzás bejelölésekkel és bejegyzésekkel.  A papírborítékbon: Dienes István egyéni tulajdona, kéretik óvatosan kezelni, becsben tartani. (Rossz állapotban van.) A könyv címlapján Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével. A borítékon ajándékozási sorokkal, azonosítatlan személytől (Faludy Györgytől (???))
19081.

Szárszó. Az 1943. évi balatonszárszói Magyar Élet-Tábor előadás- és megbeszéléssorozata. Bp., 1943, Magyar Élet, 222 p. Kiadói papírkötés, szakadozott papírborítékban, széteső állapotban, foltos borítóval, ceruzás bejelölésekkel és bejegyzésekkel. A papírborítékbon: "Dienes István egyéni tulajdona, kéretik óvatosan kezelni, becsben tartani. (Rossz állapotban van.)" A könyv címlapján Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével. A borítékon ajándékozási sorokkal, azonosítatlan személytől (Faludy Györgytől (???))

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Verne Gyula: Az Antillák világa. Ford.: Zigány Árpád. Bp., 1905., Franklin, 231+1 p. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, festett illusztrált piros egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, névbélyegzőkkel.
19082.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Maksay Albert: Idegen partok. Úti képek. [Kolozsvár], 1935, Erdélyi Szépmíves Céh, 183 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, lapszéli ázásnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel. A szerző, Maksay Albert (1897-1971) erdélyi magyar író, költő által DEDIKÁLT példány.
19083.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Faludy György: Börtönversek 1950-1953. (Az ávó pincéjében és Recsken). 1989, Magyar Világ Kiadó. ALÁÍRT! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19084.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
19085.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Faludy György: Test és lélek. A világlíra 1400 gyöngyszeme. Faludy György műfordításai. Bp., 1988, Magyar Világ. DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19086.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Bebek János: 32 asa plusz 8. A szerző, Bebek János (1948-) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Szivárvány Könyvek 14. Chicago, 1988., Framo Publishing. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés.
19087.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kilenc varázsének. (Csü Jüan: Kilenc dal.) Az eredeti szöveg Weöres Sándor műfordításával, Tőkei Ferenc előszavával és Tokaji Zsolt jegyzeteivel. Kínai - magyar Könyvek. Bp., 1998., Balassi. Magyar és kínai nyelven. Kiadói papírkötés.
19088.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft