Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 215

Modern festők. Magyar és idegen művészek alkotásai eredeti színekben és magyarázó szöveggel. Szerk.: Térey Gábor. 1-8. füzet. Bp., 1904, Franklin-Társulat. Zsinórfűzésű papírkötésben, sérült gerinccel és borítóval, részben sérült lapokkal, részben hiányos.
18403.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
18404.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Körösfői-Kriesch Aladár: Naplók. A bevezető tanulmányt írta, a szöveget gondozta és jegyzetekkel ellátta: Csokonai-Illés Sándor. Bp., 2005, Argumentum Kiadó / Országos Széchényi Könyvtár. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Csokonai-Illés Sándor által DEDIKÁLT példány.
18405.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
Csoportkiállítás: Hatvany Ferenc báró, Iványi-Grünwald Béla, Mattyasovszky-Zsolnay László, Márk Lajos és Simkovics Jenő festők, Kisfaludi-Stróbl Zsigmond szobrászművész. A kiállítást rendezték: Ernst Lajos és Lázár Béla. Az Ernst-Múzeum Kiállításai LXXXVII. Bp., 1927, Ernst-Múzeum (Légrády-ny.), 15 p. + 4 t. Egészoldalas fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18406.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Csoportkiállítás: Csók István, Perlmutter Izsák, Csóka István és Feszty Masa. Ismeretlen magyar remekművek. (Első sorozat). A kiállítást rendezték: Ernst Lajos és Lázár Béla. Az Ernst-Múzeum Kiállításai CVIII. Bp., 1930, Ernst-Múzeum (Légrády-ny.), 17 p.+4 (kétoldalas) t.+1 sztl. lev. Egészoldalas fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, több sérült és hiányzó képtáblával.
18407.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Gross Arnold emlékkönyve. Szelényi Károly fotóival. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
18408.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Hamvas Béla - Kemény Katalin: Forradalom a művészetben. Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. Bp., 1989, Pannónia. Második kiadás. A borító Lossonczy Tamás munkája. Kiadói papírkötés.  A művet Lukács György (1885-1971) 1948-ban politikailag károsnak minősítette. Hamvas Bélát (1897-1968) b-listázták, kényszernyugdíjazták, publikációs és szerkesztési jogaitól is megfosztották. Feleségét Kemény Katalint (1909-2004) hallgatásra ítélték.
18409.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,35
12,35
Fényszentély a vókonyai pusztán. Pap Gábor előszavával. Bp., 2015, Két Hollós. Kiadói papírkötés.
18410.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Marosán Gyula művészete az emigrációban, 1957-1993. Julius Marosans Art in Emigration 1957-1993. Szerk.: Udvary Ildikó, Botár Olivér. Szolnok, 1994., MOL Rt-ny. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
18411.

Marosán Gyula művészete az emigrációban, 1957-1993. Julius Marosan's Art in Emigration 1957-1993. Szerk.: Udvary Ildikó, Botár Olivér. Szolnok, 1994., MOL Rt-ny. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Konok. Sine loco et anno. Bp., 2006, Ernst Múzeum. 72 p. Fekete-fehér és színes képekkel, Konok Tamás műveinek reprodukcióival gazdagon illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
18412.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Lajos Kassák. Lasst uns leben in unserer Zeit Gedichte, Bilder und Schriften zur Kunst. Auswahl und Nachwort von József Vadas. Bp.,1989., Corvina. Német nyelven. Kassák Lajos műveivel illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos papír védőborítóban.   A szerkesztő, Vadas József (1946-) művészettörténész, művészeti író által DEDIKÁLT példány.
18413.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
18414.

Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,89
12,94

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft