Könyvek: Történelem

Tételek száma: 129

Széchy Károly: Gróf Gvadányi József 1725-1801. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1894, Magyar Történelmi Társulat. Félbőr kötés, címlapon leragasztott rész, kopottas állapotban.
18184.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Deák Farkas: Forgách Zsuzsánna 1582-1632. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1885, Mehner Vilmos. Félbőr kötés, előzéklap sérült, mellékletek foltosak, kopottas állapotban.
18185.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
18186.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
18187.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Nemeskéri-Kiss Sándor: Pipaszó. Derűs emlékek egy változatos életből. Bp., 1941., Dr. Vajna - Bokor, (Athenaeum-ny.), 1 t. + 360 p.+7 t. Kiadói egészvászon-kötés.   A szerző, Nemeskéri-Kiss Sándor (1884-1958) császári és királyi kamarás, vadász, utazó, diplomata által a kiadónak, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének DEDIKÁLT példány.
18188.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Bp., 1944. Magyar Élet Második kiadás. Újrakötve. Bárdos Edit kaposvári régésznőnek, tanítványának DEDIKÁLT. Vászonkötésben
18189.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Domonkos Pál Péter: A moldvai magyarság. Bp, 1987, Magvető. . Egészvászon kötésben, DEDIKÁLT
18190.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Darás Gábor: A rutén kérdés tegnap és ma. Bp., 1938, Magyar Nemzeti Szövetség (Mérnökök-ny.), 63 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szétvált tűzéssel, kijáró lapokkal. A szerző által DEDIKÁLT példány.
18191.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
18192.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Schönherr Gyula: Hunyadi Corvin János 1473-1504. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1894, Magyar Történelmi Társulat. Félbőr kötés, kopottas állapotban.
18193.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Zimándy Ignácz: Kossuth Lajos a világtörténelem ítélőszéke előtt. Magyarország ezredéves ünnepélye alkalmával közli és a magyar nép figyelmébe ajánlja -  Bp., 1896. Szent Gellért könyvnyomda. XV+[1]+366+[3] p. Korabeli, aranyozott gerincű félvászonkötésben, körül márványozott élmetszéssel. 1957-es antikváriumi, 1970-es árverési bizonylattal!
18194.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Szalay Jeromos: Vártanu püspök vértanu népe. Márton áron erdélyi püspök, hitvalló és szabadságharcos 1896-1952? Paris, 1952. Mission Catholique Hongroise. Kiadói papírkötésben Emigráns kiadás 325p. Felvágatlan
18195.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft