Könyvek: Történelem

Tételek száma: 129

Márki Sándor - Beksics Gusztáv: A modern Magyarország (1848-1896). A Magyar Nemzet Története X. köt. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Athenaeum. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal, kihajtható mellékletekkel (facsimile kéziratok, dokumentumok, stb.) Kiadói díszes, aranyozott, dombornyomott félbőr-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón és gerincen kopásnyomokkal, néhány kissé foltos lappal, egy-két melléklet sérült. Tulajdonosi névbejegyzéssel: Beregi Nándor (móri tanító, a Tanácsköztársaság idején direktóriumi tag, 1944-ben Auschwitzban a holokauszt áldozata lett).
18208.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
18209.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Bana József (szerk.): Piroslámpás évszázadok.. Győr, 1999, Győr Megyei Jogú Város Levéltára, 154 p. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Prostitúció története különböző városokban és régiókban (Győr, Sopron, Pécs, Keszthely, Budapest, Heves). Kiadói papírkötésben.
18210.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
15
Márki Sándor: Mária kiráylné. Magyar Történeti Életrajzok. Bp., 1884, Mehner Vilmos. Félbőr kötés, címlap hiányzik, kopottas állapotban.
18211.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gróf Benyovszky Móricz életrajza, saját emlékiratai és útleírásai. I-II.: Saját emlékiratai és útleírásai. I-II. kötet. Fordította Jókai Mór. Bp., 1888, Ráth Mór, 4+IV+351 p.+ 6 t. + 423+II p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés,
18212.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Apponyi Albert: Élmények és emlékek. Sajtó alá rendezte: Jánoky-Madocsány Sarolta. Bp.,(1933.), Athenaeum, 263 p. Átkötött aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
18213.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Simon Sebag Montefiore: Sztálin. A Vörös Cár udvara. Fordította Király Róbert. Pécs, 2009, Alexandra. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
18214.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Denise Schmandt-Besserat: Before Writing Vol. I. From counting to cuneiform. Foreword by William W. Hallo. Austin, 1992., Texas Press. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18215.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
18216.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
18217.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
Gerhard Péter: Deszkafalak és potyavacsorák. Választói magatartás Pesten a Tisza Kálmán - korszakban. DEDIKÁLT! Korall Társadalomtörténeti Monográfiák 10. Bp., 2019., KORALL. Kiadói kartonált papírkötés.
18218.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
-  Magyarország és Erdély képekben. Kiadják és szerkesztik: Kubinyi Ferencz és Vahot Imre. I. és II. kötet [egybekötve]. Pest, 1853-1854,Emich, 2+7-132 p.+ 5 t (litográfiák).; 4+160 p.+6 t. Gazdag szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal, az a címlap és az utána következő (7/8.) lap kijár, néhány lapon bejegyzéssel, három lap sérült (95/96, 157/158/,159/160), valamint hiányzó lapokkal: az I. kötetből: 1-6. oldalak, 75-86., 91-94. oldalak, valamint csak 5 tábla (!), a II. kötetből: 19-22., 56-94.,97-98., 155-156.,161-162. oldalak, és csak 6 tábla! Kartonos
18219.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft