Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 189

Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 191+1 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.) Szövegközti ábrákkal, illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
16602.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
17
Erdély északi része és a Székelyföld. Bp., é. n., Országos Magyar Idegenforgalmi Hivatal. Gazdagon illusztrált. Kissé kopott tűzött papírkötésben.
16603.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Fejér Sándor: Ostende, a tengeri fürdők királynője. Szerk. - -. Kiadja: Bureau de la Propaganda Belge. [Bp.], 1931, Világosság-ny., 71+1 p.+8 (fekete-fehér fotókkal illusztrált képtáblák) t. Kiadói avantgarde papírkötésben, jó állapotban.
16604.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. báró Nyáry Pál: Innen-onnan. Bp., 1943, Fővárosi Könyvkiadó. DEDIKÁLT!. Kiadói sérült papírborító, kopottas állapotban.
16605.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Vértesi Károly: Keleti ég alatt Egyiptomban. Útirajzok. Bp., 1898, Franklin. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
16606.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15
16607.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
cca 1900-1910 Budapest, szecessziós album, egészoldalas fekete-fehér fotókkal, négynyelvű (magyar, német, francia, angol) bevezető szöveggel. Bp., Hornányszky Viktor cs. és kir. udv. könyvnyomdász kiadása. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a borítón némi kopással, a címlapon kisebb szakadással.
16608.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Az egri hóstyák. Szerk.: Guszmanné Nagy Ágnes, Miskolczi László, Petercsák Tivadar. Eger, 2007, Eger Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala. Kiadói kartonált papírkötés. A könyv szerkesztője, Miskolczi László által DEDIKÁLT példány.
16609.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Breznay Imre - Karczos Béla: Egri képeskönyv. Eger, 1937, Egri Nyomda Rt., 126+(1) p. Szövegközi fekete-fehér képekkel illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, a címlapon Soós Imre (1910-1997) levéltáros autográf névbejegyzésével.
16610.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16611.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Tanulmányok a szurguti osztják kultúráról. Szerk.: Lázár Katalin. A szerkesztő által DEDIKÁLT példány. Bp., 1997., Néprajzi Múzeum. Kiadói papírkötés.
16612.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Faller Jenő 3 műve Várpalotáról:   A Szt. Ferencesek elpusztult várpalotai rendházának története. A szerző, Faller Jenő (1894-1966) okleveles bányamérnök által Supka Géza (1883-1956) régész, művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. Veszprém, 1936., Egyházmegyei Nyomda, 18 p. Kiadói papírkötés, ceruzás aláhúzásokkal.;   Várpalota története az Újlakiak és Podmaniczkyak idejében. Veszprém, 1936., Egyházmegyei Nyomda, 60 p. Átkötött kopott félvászon-kötés, foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal és bejelölésekkel, intézményi bélyegzésekkel.   Jegyzetek a várpalotai százéves róm. kat. iskola történetéhez. Veszprém, 1935., Egyházmegyei Nyomda, ceruzás aláhúzásokkal, 13 p.
16613.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft