Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 189

Sextus Julius Frontinus feljegyzései Róma város vízvezetékeiről. Latinból fordította: Palasovszky Sándor. Szentes, 1936, Szent Imre Nyomda. Kiadói foltos papírkötés, kissé kopottas állapotban.
16614.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
1908 Somogyvármegye Almanachja 1908. III. évf. Kaposvár, Részvénynyomda, 4+253 p.+LXIV t.+ 3 t. Korabeli reklámokkal. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés.
16615.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Futó Elemér: Berekjárás. A nádas háztól a Kis-Balatonig. H.n., 2008, Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
16616.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
A szent margitszigeti premontrei templom. Bp., 1932, Fővárosi Közmunkák Tanácsa (M. Kir. Állami Ny.), 45 p. + 5 t. (fekete-fehér képtáblák, hártyapapírral). Kiadói egészvászon-kötés.
16617.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Détshy Mihály: Munkások és mesterek az egri vár építkezésein (1493-1596) II. Különlenyomat az Egri Múzeum 1964. évi (2.) évkönyvéből. Eger, 1964, Heves Megyei Múzeumok Igazgatósága (Heves m. ny.), 151-180 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 100 példányban. A szerző, Détshy Mihály (1922-2007) építész, művészettörténész által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
16618.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kozák Károly: Az egri vár feltárása (1957-1963) II. Különlenyomat az Egri Múzeum 1964. évi (2.) évkönyvéből. Eger, 1964, Heves Megyei Múzeumok Igazgatósága (Heves m. ny.), 221-271 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Megjelent 100 példányban. A szerző, Kozák Károly (1920-1989) régész, muzeológus, művészettörténész által Voit Pál (1909-1988) művészettörténész részére DEDIKÁLT példány.
16619.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Juhász Andor: Halló itt Róma! - - útikönyve. Bp., 1937, Révai, 202+(1) p. + 26 t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói festett egészvászon-kötés, egy képtábla kijár. A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott, fasiszta és szovjetellenes könyvek listáján.
16620.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Délmagyarország 1910-1960 fél évszázada. Jubileumi emlékkönyv. Szeged, 1960. 78p. Sok képpel, egészvászon kötésben
16621.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Dr. Kiss Róbert Richárd: A világ legszebb szállodái 1-5. köt. Az 1. kötet a szerző, Kiss Róbert Richard (1971-) által DEDIKÁLT példány. Bp., MediaCom. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötések, kiadói papír védőborítóban, kettő bontatlan zsugorfóliában.
16622.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16623.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sági Gábor: Szolgaegyháza Szabadegyháza. Fényképek Szolgaegyházáról - Szabadegyházáról 1900 - 1975. Készült a falu névváltoztatásának 60. évfordulójára. Sárbogárd, 2008., Bogárd és Vidéke. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. + Sági Gábor - Sztupa Ferenc: Szabadegyháza sportjának 80 éve. Sárbogárd, 2005., Bogárd és Vidéke. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16624.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
16625.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft