Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 355

Radnóti Miklós: Ujmódi pásztorok éneke. Radnóti Miklós versei. Bp., 1931. Fiatal Magyarország kiadása (Jupiter ny.) 49 p.+ 3 sztl. lev. Kiadói papírkötés, a borító szakadozott, az elülső borító sérült, levált, a könyvtest szétvált.   Első kiadás. Radnóti Miklós második verseskötete, megjelent összesen 500 számozott példányban, melyből ez számozatlan.   A szerző, Radnóti Miklós (1909-1944) által Hollán Henrik (1882-1971) belgyógyász, kórháztörténész részére DEDIKÁLT példány.
17318.

Kikiáltási ár:
200 000 Ft
540,54
588,24
21
Ray Bradbury: Zen in the art of writing. Essays on creativity. Santa Barbara, 1989., Joshua Odell Editions - Capra Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. A szerző, Ray Bradbury (1920-2012) világhírű science-fiction (Fahrenheit 451) szerző által DEDIKÁLT példány./   Ray Bradbury: Zen in the art of writing. Essays on creativity. Santa Barbara, 1989., Joshua Odell Editions - Capra Press. In English language. Paperbinding.   With the autograph singature of Ray Bradbury (1920-2012) the world famous science-fiction (Fahrenheit 451) writer.
17319.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
17320.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
[Medve Imre (1818-1878)]: Tatár Péter Rege Kunyhója. Tíz képpel. (Közte a 4. számban két egészoldalassal.) 1-10. szám. Pesten, 1857,Bucsánszky Alajos, 79+1;80; 80; 80; 80; 80; 80; 80; 80; 80 p. Fametszetű képekkel gazdagon illusztrált, a képek egy részét kézzel kifestették. Hozzákötve: Kis utazó. Az elemi iskolák számára. Szerkesztette: Floris Benő. Komárom, 1857, Szigler Testvérek, 35 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, az egyik kétoldalas képen névbejegyzésekkel, egy lap sérült (8 sz., 35/36. lap), a borítón kis kopásnyomokkal, a lapokon kis foltokkal. A maga korában rendkívül népszerű vásári ponyvasorozatnak 30 füzete jelent meg 1870-ig. Rendkívül ritka!
17321.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Soros György: A pénz alkímiája. A piac gondolataiban olvasva. Bp., 1996, Európa. Kiadói papírkötés.
17322.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
André Doms: Native LEntaille - Rezontina Urodena. Roger Bertemes: 13 gravures. Arbor 6. Zagreb, 1980., Kupic. Benne Roger Bertemes 13 rézkarcával. Kiadói papírkötés, kissé foltos kiadói tokban.  Számozott (40./57), a szerző, André Doms (1932-) író, költő, és Roger Bertemes (1927-2006) grafikus által aláírt példány.   A szerző, André Doms (1932-) által Czigány György (1931-) Erkel Ferenc-, Liszt Ferenc- és József Attila-díjas író, költő, újságíró, szerkesztő, zenei rendező, műsorvezető részére DEDIKÁLT példány.
17323.

André Doms: Native L'Entaille - Rezontina Urodena. Roger Bertemes: 13 gravures. Arbor 6. Zagreb, 1980., Kupic. Benne Roger Bertemes 13 rézkarcával. Kiadói papírkötés, kissé foltos kiadói tokban. Számozott (40./57), a szerző, André Doms (1932-) író, költő, és Roger Bertemes (1927-2006) grafikus által aláírt példány. A szerző, André Doms (1932-) által Czigány György (1931-) Erkel Ferenc-, Liszt Ferenc- és József Attila-díjas író, költő, újságíró, szerkesztő, zenei rendező, műsorvezető részére DEDIKÁLT példány.

Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
17324.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Berzsenyi Dániel versei, kiadta egy kalauz Értekezéssel megtoldva barátja Helmeczi Mihály. Pest, 1816, Trattner János Tamás, 1 (költő rézmetszetű portréja, J. Blaschke - J. Schorn) t.+2+203+5+XLIX+3 p. Második, megbővített kiadás. A címlapon rézmetszetű vignettával. Korabeli papírkötésben, sérült, hiányos borítóval, foltos, az első 5 lap alján kis sérüléssel, szakadással, két lap kijár (XLXI+3 p), Ex libris Samuelis Bánótky. A kötet először 1813-ban, jelent meg majd 1816-ban újra kiadták. A második kiadás érdekessége a lelkes nyelvújító Helmeczi Mihály Értekezés az úgy nevezett Ujításokról a Nyelvben című tanulmánya. Berzsenyinek életében nem jelent meg több munkája.
17325.

Berzsenyi Dániel versei, kiadta egy kalauz Értekezéssel megtoldva barátja Helmeczi Mihály. Pest, 1816, Trattner János Tamás, 1 (költő rézmetszetű portréja, J. Blaschke - J. Schorn) t.+2+203+5+XLIX+3 p. Második, megbővített kiadás. A címlapon rézmetszetű vignettával. Korabeli papírkötésben, sérült, hiányos borítóval, foltos, az első 5 lap alján kis sérüléssel, szakadással, két lap kijár (XLXI+3 p)," Ex libris Samuelis Bánótky." A kötet először 1813-ban, jelent meg majd 1816-ban újra kiadták. A második kiadás érdekessége a lelkes nyelvújító Helmeczi Mihály "Értekezés az úgy nevezett Ujításokról a' Nyelvben" című tanulmánya. Berzsenyinek életében nem jelent meg több munkája.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Zrínyi Miklós: Zrínyinek minden munkáji. I-II. köt. Kiadta Kazinczy Ferenc. I. kötet: A Zríniász, vagy az ostromlott Sziget. Hős költemény. 1-10. ének. II. kötet: A Zríniász vagy az ostromlott Sziget. Hős költemény 11-15. ének. Elegyes versezetek. Ne bánts a magyart. A török áfium ellen való orvosság, avagy a töröknek magyarral való békessége ellen való antidotum. Pest, 1817., Trattner János Tamás, 1 (Zrínyi Miklós rézmetszetű portréja, J. G. Mansfeld) t. +189+1 p.; 1 (Zrínyi Péter rézmetszetű portréja, J. G. Mansfeld) t. + 205 p. Első kiadás. Kartonált papírkötés, a gerinc és a hátsó tábla alján a papírborítás részben hiányzik, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
17326.

Zrínyi Miklós: Zrínyinek minden munkáji. I-II. köt. Kiadta Kazinczy Ferenc. I. kötet: A Zríniász, vagy az ostromlott Sziget. Hős költemény. 1-10. ének. II. kötet: A Zríniász vagy az ostromlott Sziget. Hős költemény 11-15. ének. Elegyes versezetek. Ne bánts a' magyart. A török áfium ellen való orvosság, avagy a töröknek magyarral való békessége ellen való antidotum. Pest, 1817., Trattner János Tamás, 1 (Zrínyi Miklós rézmetszetű portréja, J. G. Mansfeld) t. +189+1 p.; 1 (Zrínyi Péter rézmetszetű portréja, J. G. Mansfeld) t. + 205 p. Első kiadás. Kartonált papírkötés, a gerinc és a hátsó tábla alján a papírborítás részben hiányzik, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
14
17327.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Garay János újabb versei 1843-1847. Bp., 1848., Magyar Irodalomterjesztő Társulat, (Beimel-ny.),2+II+10+288 p. Benne Garay János ,,Petőfi Sándor emlékkönyvébe Pesten, mart. 15-kén 1848. c. versével is. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.
17328.

Garay János újabb versei 1843-1847. Bp., 1848., Magyar Irodalomterjesztő Társulat, (Beimel-ny.),2+II+10+288 p. Benne Garay János ,,Petőfi Sándor emlékkönyvébe Pesten, mart. 15-kén 1848." c. versével is. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Vanda, krakkói hertzeg-asszony, vagy A szerelem áldozatjai. Valóságos történeten épült román. I-II. rész. [Egybekötve.] Pozsonyban s Pesten, 1822., Füskúti Landerer Lajos betűivel, 120; 95+1 p. Harmadik nyomtatás. Átkötött modern félbőr-kötés, a címkép metszet hiányzik.
17329.

Vanda, krakkói hertzeg-asszony, vagy A' szerelem áldozatjai. Valóságos történeten épült román. I-II. rész. [Egybekötve.] Pozsonyban 's Pesten, 1822., Füskúti Landerer Lajos betűivel, 120; 95+1 p. Harmadik nyomtatás. Átkötött modern félbőr-kötés, a címkép metszet hiányzik.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft