Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 355

Klaszikus német kisregények. Vál.: Lator László. Ford. többen. Helikon Klasszikusok. Bp., 1968., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kiadói műanyag védőfóliában. Számozott (1055./1800) példány.
17342.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Prosper Mérimée összes regényei és elbeszélései. A Kettős félreértés c. elbeszélést Gyergyai Albert, a többi művet Réz Ádám fordította. Helikon Klasszikusok. Bp., 1967., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban. Számozott (172./1800) példány.
17343.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Csokonai Vitéz Mihály: Csokonai válogatott munkái. 1-3. köt. [Egybekötve.] Kéziratok s eredeti kiadások alapján Toldy Ferencz. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, (Landerer és Heckenast-ny.), 1 (költő arcképe) t.+207;155+1; 184 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, benne újságcikkekkel.
17344.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mikszáth Kálmán: A tekintetes vármegye. Igaz történetek. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1892, Révai, 6+172 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal, az alsó sarkán kis folttal, két meglazult lappal, a címlapon kis szakadással, a címlap utáni lap szakadt.
17345.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Mikszáth Kálmán: Pipacsok a buzában. Mikszáth Kálmán munkái. Bp., 1901, Révai, 4+230+1 p. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
17346.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17347.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Karinthy Frigyes munkái I-X. köt. I. köt.: Így írtok ti.; II. köt.: Capillária.; III. köt.: Tanúr úr kérem.; IV. köt.: Gyilkosok.; V. köt.: Krisztus vagy Barabás.; VI. köt.: Harun al Rasid.; VII. köt.: Új görbe tükör.; VIII. köt.: Színház.; IX. köt.: Esik a hó.; X. köt.: Két hajó. Bp.,én.,Athenaeum - Dick Manó. A sorozat 12 kötetben teljes. Kiadói kopott félvászon-kötések.
17348.

Kikiáltási ár:
9 000 Ft
24,32
26,47
Csiky Gergely szinmüvei és regényei 6 kötete:  IV. köt.: Szép leányok.; VII. köt.: Bozóti Mártha.; VIII. köt.: Cecil házassága.; IX. köt.: Nora.; XVI. A vasember.; XVII.: Elbeszélések Bp., 1880-1892., Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált kék egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a IV. kötetből az elülső szennylap kijár, a XVIII. kötetből a szennylapok, az elülső előzéklap hiányzik, az utolsó lap sérült, hiányos, az utolsó kötet hátsó borítója foltos, a két utolsó kötet számozása hibás.
17349.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Karriérek sorozat 9 kötete, egy duplummal:   Balla Ignác: Edison. Második kiadás;  Balla Ignác: A Rotschildok;  Amerika koronázatlan királyai: Carnegie, Rockefeller, Morgan, Astor, Hearst, Vanderbilt, Pulitzer, Barnum. (x2, duplummal.);  Mikkelsen kapitány: A sarkvidék Robinsonja;  Adorján Andor: Nagy katonák; Nagy asszonyok élete;  Henry Morton Stanley, a nagy afrikai kutató önéletírása;  Sztrokay Kálmán - Balla Ignác: Híres feltalálók.;  Balla Ignác: Edison.;   Bp., 1912-1913, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, kopott gerincekkel, egy-két kötet gerincén kis sérülésekkel.
17350.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17351.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Márai Sándor: Ismeretlen kínai költő. (Kr. után a XX. századból - kézirat gyanánt -). Bp., 1994. Balassi, 52 p. Egésztáblás színes képekkel illusztrált. Kiadói bársonykötés, átlátszó műanyag védőborítóban, jó állapotban. Ritka!
17352.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
P. Howard (Rejtő Jenő): Az elveszett cirkáló. Bp., 1941. Nova. 2. kiadás. Félvászon kötésben, címlapon kis hiány, kopott borítóval
17353.

Kikiáltási ár:
7 500 Ft
20,27
22,06
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft