Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 355

Berzsenyi Dániel: A magyarországi mezei szorgalom némelly akadályairol. Kaposvár, 1991, Somogy Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Számozott (901./1000) példány.
17378.

Berzsenyi Dániel: A magyarországi mezei szorgalom' némelly akadályairol. Kaposvár, 1991, Somogy Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Számozott (901./1000) példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Weöres Sándor: Ungvár-Németi Tóth László versei. Bp., 1999, Tótfalusi Kis Miklós Nyomdaipari Műszaki Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola, 26 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 100 példányban. Könyvárusi forgalomba nem került.
17379.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ruppert János: Krisztus követségében. Összeáll.: Tihanyi Gellért. A kiadók nevében, Entz László idegsebész professzor által Eperjes Károly (1954-) színművész részére DEDIKÁLT példány. Bp.,2010,Budai Ciszterci Szent Imre Plébánia. Kiadói kartonált papírkötés,
17380.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Turbók Attila: Július. Bp., 1975. Magvető. Kiadói vászonkötésben, DEDIKÁLT
17381.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Báró Eötvös József: A nővérek. Regény. Báró Eötvös József munkái. Bp., 1890., Ráth Mór,(Prochaska Károly-ny.), 4+552 p. Kiadói gazdagon festett, aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, ex libris-szel, névbejegyzésekkel és névbélyegzésekkel.
17382.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Arany János levelezése író-barátaival. I. köt. (Mellékletek: Nagy-szalonta és a szülőház látképe, Petőfi és Arany leveleinek hasonmásai.) Bp., 1897, Ráth Mór (Prochaska Károly-ny.), 1 t.+ XIX+494+(2) p. +1 t. Kiadói gazdagon díszített, aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a hátsó szennylap szakadt.
17383.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
J. K.: Az orosz titok. Ford.: Velőssy Elek. Magyar Kultúra Könyvtár 9. sz. Bp., 1935, Pázmány Péter Irod. Társ., 94 p. Kiadói illusztrált papírkötés.
17384.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17385.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Játékszini Koszorú. Mellyben a két magyar hon Nemzeti Szinjátszó Társaság eredete, környűlállása, eddig való fenn állása; a Játékszín holléte, száma, épülése módja; könyvtárának mennyisége ,Szerzők és Fordítók Nevei foglaltatnak. Szerkezté s Kiadá Könyves Máté. Szerk., az utószót és a jegyzeteket írta: György Eszter. A szerkesztő, György Eszter által Kósáné Kovács Magda (1940-2020) politikus, Európai Parlament képviselő (2004-2009), egykori munkaügyi miniszter (1994-1995) részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Urbis. Kiadói kartonált papírkötés. Színáztörténeti Könyvtár 1. Bp., [1973.], Magyar Színházi Intézet. Az 1834-es hasonmás kiadása. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
17386.

Játékszini Koszorú. Mellyben a' két magyar hon Nemzeti Szinjátszó Társaság' eredete, környűlállása, eddig való fenn állása; a' Játékszín' holléte, száma, épülése' módja; könyvtárának mennyisége ,Szerzők és Fordítók' Nevei foglaltatnak. Szerkezté 's Kiadá Könyves Máté. Szerk., az utószót és a jegyzeteket írta: György Eszter. A szerkesztő, György Eszter által Kósáné Kovács Magda (1940-2020) politikus, Európai Parlament képviselő (2004-2009), egykori munkaügyi miniszter (1994-1995) részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Urbis. Kiadói kartonált papírkötés. Színáztörténeti Könyvtár 1. Bp., [1973.], Magyar Színházi Intézet. Az 1834-es hasonmás kiadása. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Romain Rolland: Robespierre. Ford.: Dániel Anna. Szász Endre illusztrációival. Bp., 1966., Magyar Helikon. Kiadói kopott aranyozott egészbőr-kötés, kiadói kartontokban. Számozott (238./900) példány.
17387.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesületi Daloskönyv. Négyszólamú férfikarok gyűjteménye. Szerk.: Deák Gergő. Bp.,(1903), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Egészászon-kötésben, intézményi bélyegzővel, a gerincen címkével, kissé kopott borítóval.
17388.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Makkai Ernő: Adatok Fogarasi Pap József életéhez és munkásságához. DEDIKÁLT! Kolozsvár, 1944., Minerva,18 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.
17389.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft