Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 146

15000.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Richard Büttner: Reisen im Kongolande. Ausgeführt im Auftrage der Afrikanischen Gesellschaft in Deutschland. Leipzig, 1890, J. C. Hinrichssche Buchhandlung, XII+283 p.+ 1 (Dr. Richard Büttners Reisen zwischen Kongo und Quango, 29x29 cm) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
15001.

Richard Büttner: Reisen im Kongolande. Ausgeführt im Auftrage der Afrikanischen Gesellschaft in Deutschland. Leipzig, 1890, J. C. Hinrichs'sche Buchhandlung, XII+283 p.+ 1 (Dr. Richard Büttners Reisen zwischen Kongo und Quango, 29x29 cm) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Schneider, Siegmund - Imendörffer, Benno: Mein Österreich, mein Heimatland. Illustrierte Volks Vaterlandskunde des Österreichen Kaiserstaates. I-II. köt. Wien, (1915), Verlag für vaterländische Literatur, 1 (színes cimkép) t.+XXIII+521 p.+27 t., 1 (színes címkép) t.+X+508 p.+28 t. Gazdag képanyaggal illusztrálva, szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér és színes képekkel, könyvdíszekkel, kottákkal. Német nyelven. Kiadói díszes, aranyozott, festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos szennylapokkal, a borítókon némi kopással, összességében szép állapotban.
15002.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
A Magas Tátra. Die Hohe Tatra. Tatry. Benne Divald Károly fekete-fehér fotóival. Dr. Szlávik Mátyás: Fürdők, nyaraló telepek, üdülő helyek, menházak ismertetése szövegben és képekben. Eperjes,[1913], Magyarországi Kárpát Egyesület támogatásával készítette Divald Grafikai Műintézete, 10 p.+32 t. (Divald Károly fekete-fehér fotói) +4+127 (Szlávik Mátyás: Fürdők, ... Lapszámozáson belül Divald Károly 27 egész oldalas fényképfelvételével.)+4 p.(Hirdetések.) Magyar, szlovák, és német bevezetőkkel, képaláírásokkal. Borító nélkül, az utolsó két lap levált, a címlap szakadt, foltos, rajta lapszéli hiánnyal, foltos lapokkal, pár lapot fordítva kötöttek be.
15003.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
19
Heimler Károly: Sopron szabályrendeleteinek gyüjteménye. Sopron, 1937. Röttig-Romwalter ny. XI, [3] 598 p. Kiadói, javított papírborítóban
15004.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Sigray-alapítvány emlékünnepe Nagykőrösön 1911. szept. 10. A Sigray-alapítvány. Nagykőrös, 1912. Ottinger ny.. Aranyozott Gottermayer egészvászon kötés, címlap hiánnyal.
15005.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
15006.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15007.

Kikiáltási ár:
7 000 Ft
18,92
20,59
Baedeker, Karl: München und Südbayern. Oberbayern - Allgäu, Innsbruck - Stadt Salzburg. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1928, Karl Baedeker, XXXIV+(8)+356 p. Oldalszámozáson kívül számos egészoldalas és kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, jó állapotban.
15008.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Baedeker, Karl: Ober-Italien mit Ravenna, Florenz und Pisa. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1931, Karl Baedeker, LXXXII+654 p. Oldalszámozáson kívül számos egészoldalas és kihajtható térképpel. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel.
15009.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Lollok Lénárd A Szent István királyról nevezett budapesti templom belsejének rövid ismertetése. A fölszentelés alkalmából közli -- prépost-plébános. Bp., 1905. Hornyánszky. 101+(1) p. + 17 tábla. Fűzve, kiadói papírborítóban.
15010.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,65
9,41
Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulatra vonatkozó kolligátum:   1890 Rövid kalauz a Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulat Muzeumának látogatói számára. Összeáll.: Téglás Gábor. Déva, 1890, Hirsch Adolf, 15 p.;  Alapszabály-tervezete a Hunyadmegyei Történelmi-, Régészeti- és (esetleg közművelődési) társulatnak. Déva, Hirsch Adolf, 11 p.;   1881 A Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulat Alapszabályai. Déva, 1881, Hirsch Adolf, 16 p.;  Egybekötve. Átkötött kemény-kötésben.
15011.

Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulatra vonatkozó kolligátum: 1890 Rövid kalauz a Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulat Muzeumának látogatói számára. Összeáll.: Téglás Gábor. Déva, 1890, Hirsch Adolf, 15 p.; Alapszabály-tervezete a Hunyadmegyei Történelmi-, Régészeti- és (esetleg "közművelődési") társulatnak. Déva, Hirsch Adolf, 11 p.; 1881 A Hunyadmegyei Történelmi és Régészeti Társulat Alapszabályai. Déva, 1881, Hirsch Adolf, 16 p.; Egybekötve. Átkötött kemény-kötésben.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Kikiáltás alatt lévő tétel
Katalógusszám: