Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 146

Makkai László: Tündérország. Erdély története, földje, népe. Bp., [1940], Franklin-Társulat, 59+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kopott, a könyvtesttől elvált borítóval, helyenként kissé szakadt lapszélekkel, egy szakadt lappal.
15012.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Grünwald Mór: Szliács. Szénsavdúős vasas hévfürdő Zólyom mellett. Fürdőirodalmi Könyvtár 87. sz. Bp., , Eggenberger, 110+2 p. Szövegközti és egész, és kétoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, az elülső borító sérült, elvált, a hátsó borító és a gerinc hiányzik, kijáró lapokkal.
15013.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15014.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
15015.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
15016.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,73
10,59
A világjárás hősei sorozat 5 kötete:   Jakob Wassermann: Bula Matari (Stanley élete). Ford.: Benedek Marcellné.;  W. B. Seabrook: Harcos beduinok között. Ford.: Havas József.;  Wilhelm Munnecke: Hagenbeck munkában. Ford.: Benedek Marcellné.;  Shackleton: A déli sark hajótöröttjei. Ford.: Halász Gyula.  Ernst F. Löhndorff: Az óceán pokla. Ford.: Z. Tábori Piroska.;  Fekete-fehér fotókkal illusztráltak. Bp.,1932-én., Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, Gottermayer-kötések, a borítókon kis kopásnyomokkal, kis foltokkal, de alapvetően belül jó állapotban.Ex libris-szekkel, (Ex libris Alexandri Szent-Iványi de Sepsi-Szentivány.)  Sepsiszentiványi Szent-Iványi Sándor (1902-1983) unitárius püspök, egyházi író, történész, politikus. Az amerikai magyar közélet meghatározó alakja.
15017.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Oroszország Márai Sándor szemével. (Márai Sándor és Dormándi László 1932-es összeállítása alapján). Szerk.: Körmendy Zsuzsanna. Bp., 2003, XX. Század Intézet. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15018.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Vitéz Irsy László: Közösségeink és városaink rendezése. Dedikált Granasztóy Pálnak! Bp., 1945., Magyar Építőművészet, (Bp., Egyetemi-ny.), 164+2+2 p.+LXV (fekete-fehér képtáblák, fotók, térképek, ábrák...stb.) t. Átkötött egészvászon kötésben az eredeti papírborító felhasználásával.
15019.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Sepsiszentgyörgy rendezett tanácsú város 1913. évi közigazgatási állapotban. Összeáll.: Bálint Dénes. Sepsiszentgyörgy, 1914, Jókai-Nyomda Rt., 79 p. Kiadói papírkötés, a borító, és az utolsó lap sérült, hiányos.
15020.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Wünscher Frigyes: Csonka-Magyarország sajtója. I. rész: Budapest. A Sajtó Könyvtára 3. sz. Bp., 1927., Csáthy Ferenc. Papírkötés, volt könyvtári példány.
15021.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Bíró Lajos: Újguineai utazásom emlékei. Sajtó alá rendezte: Szabó-Patay József. Népszerű Természettudományi Könyvtár 13.köt. Bp., 1932., Kir. M. Természettudományi Társulat. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, foltos, kopott borítóval.
15022.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Móric Benyovszky: Madagascar. hn. Epl Multilingual editions. 2001., papírkötés, jó állapotban, francia nyelven.
15023.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft