Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 170

Magyarország vármegyéi és városai. Főszerk.: Borovszky Samu. 4. kötet. Nyitra Vármegye. Bp., 1899, Apollo Irodalmi Társaság. Gazdagon díszített, festett, aranyozott vászonkötésben. A borítótábla, kopottas, gerincen kis sérülés, egy kihajtható melléklet szakadt, néhány lap foltos
15023.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
29
Váradi Péter Pál - Lőwey Lilla: Erdély - Székelyföld 5 kötete: Gyimesek vidéke; Felső-Nyárád vidéke; A legnagyobb székely (Orbán Balázs); Marosvásárhely; Szováta és vidéke. Veszprém, 2006-2009., PéterPál Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15024.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Gajus Scheltema - Tibor Bérczes - Martijn de Vries: Andrássy út. Views of an Avenue. A szerzők, Gajus Scheltema (Hollandia budapesti nagykövete), Bérczes Tibor (fordító) és Martij de Vries (fotóművész) által ALÁÍRT példány. Bp., 2017., Corvina. Rendkívül gazdag fotóanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában, jó állapotban.
15025.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Sven Hedin: A vándorló tó. I-II. köt. Ford.: Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1940], Franklin-Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott gerinccel,
15026.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
15027.

Kikiáltási ár:
9 500 Ft
25,68
27,94
Gdynia kikötője Gdynia, 1936. Ipari és Kereskedelemügyi Minisztérium. 57p.+30t.+3 kihajt. térk. Kiadói papírborítóban
15028.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Führer durch Fiume und Umgebung. Herausgegeben von Leo Woerl. Woerls Reisehandbücher. Leipzig, Woerls Reisebücherverlag. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, középső lap kijár, néhány ceruzás aláhúzással./ Paper-binding, some pages are coming out, with some underlining.
15029.

Führer durch Fiume und Umgebung. Herausgegeben von Leo Woerl. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, Woerl's Reisebücherverlag. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, középső lap kijár, néhány ceruzás aláhúzással./ Paper-binding, some pages are coming out, with some underlining.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15030.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Munk Manó - Frivaldszky János - Koch Antal: A Herkulesfürdő és környéke. Természettudományi, orvosi, fürdészeti, történelmi és statistikai tekintetben. Emlékül a magyar orvosok és természetvizsgálók 1872. a Herkulesfürdőben (Mehádián) tartott XVI. nagygyűlésére. A gyógyhely által ajánlva a nagygyűlés tagjainak. Írta Munk Manó. A földtani részt írta Koch Antal. Az állattanit Frivaldszky János. Pest, 1872, Heckenast Gusztáv, 263 p.+1 (kihajtható ábrával) t. Átkötött félvászon-kötésben, foltos lapokkal, a 3 térkép hiányzik. Ritka!
15031.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
34
Lelbach Gyula: A világjáró földesúr. Vojnits Oszkár élete és vadászkalandjai. Bp., 2009, Akaprint. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15032.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Csontos Pál: A tótkomlósi tűzoltóság története. Tótkomlós, 2010, Tótkomlósi Önkéntes Tűzoltóság. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
15033.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
1933 Magyarország helységnévtára. Szerk. és kiadja: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933., Hornyánszky Viktor Rt., X+839+1 p. + 7 (térképek, 1 kétoldalas) t. + 8 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval,
15034.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft