Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 170

15035.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
15036.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Boldog Várad. Szerk.: Bálint István János. (Bp., 1992), Héttorony Könyvkiadó, 838+(18) p. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, tulajdonosi névbélyegzőkkel.
15037.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Geographica globi terraquei synopsis, a multis praesertim quod Hungariam attinet, erroribus, qui in celeberrimo alias geographo Hubnero, aliisque circumferuntur, expurgata, in qua omnium mundi regionum, et locorum situs pro Mapparum Geographicarum usu exactissimee describuntur. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1755, Typis Academicis Societ. Jesu, (2)+352 p. Latin nyelven. Átkötött kartonált papírkötésben, sérült borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, több kijáró lappal.
15040.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
12,97
14,12
Négy évtized a magyar hegyek között. A Magyar Turista Egyesület negyvenéves múltja 1888-1928. Szerk.: Déry József. Bp., 1929, Magyar Turista Egyesület (Élet-ny.), (4) p.+1 t.+305+(1) p. Szövegközi képekkel gazdagon illusztrálva. A borító Földes Imre munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kopottas borítóval, laza, szétváló fűzéssel, a könyv végén felvágatlan lapokkal.
15041.

Négy évtized a magyar hegyek között. A Magyar Turista Egyesület negyvenéves múltja 1888-1928. Szerk.: Déry József. Bp., 1929, Magyar Turista Egyesület ("Élet"-ny.), (4) p.+1 t.+305+(1) p. Szövegközi képekkel gazdagon illusztrálva. A borító Földes Imre munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kopottas borítóval, laza, szétváló fűzéssel, a könyv végén felvágatlan lapokkal.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gervai Dezső: A Maharadzsák hazájában. Bp., 1905, Hornyánszky Viktor. Kiadói egészvászon-kötés, előzéklapból hiányzik
15042.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Czobor László: Honti históriák. Bp., 1927., Hangya-ny., 111 p. Kiadói papírkötés, foltos.
15043.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Scherer Ferenc: Békés vármegye társadalma 1695-1848. Gyulai dolgozatok 3. Szerk.: Implom József. Gyula, 1941, Városi Múzeum, 47 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
15044.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
vitéz budahegyi Pauer János: Adatok a Szent Gellérthegy múltjából. Bp. 1943., Stephaneum-ny., 21 p. +10 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzővel és címkével.
15045.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Klaudy József: Az európai legelső nemzeti utazás iroda története. A MÁV hivatalos menetjegyirodájának negyven éve. Bp.,(1943),IBUSZ, 126 p.+ 16 (fekete-fehér fotók) t. + 5 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón és az utolsó kihajtható táblán sérülésnyomokkal.
15046.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szentpály-Juhász Miklós - Zsiga Henrik: A Budavári Palotanegyed története. Bp., 2021, Várkapitányság Nonprofit Zrt. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
15047.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
15
Héder János: Máramaros vármegye. Máramarossziget, 1902, Sichermann Mór. Kiadói tűzött papírkötés, kopottas állapotban.
15048.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
9

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft