Könyvek: Történelem

Tételek száma: 218

15646.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Bethlen Farkas: Erdély története I-III. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2004,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.
15647.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
DArtagnan: Régi magyar társasélet I-II. köt. Előszóval ellátta: Porzó. [Ágai Adolf.] Bp., 1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett zöld egészvászon-kötések, az I. kötet gerince javított a borítón kopásnyomokkal.
15648.

D'Artagnan: Régi magyar társasélet I-II. köt. Előszóval ellátta: Porzó. [Ágai Adolf.] Bp., 1900, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett zöld egészvászon-kötések, az I. kötet gerince javított a borítón kopásnyomokkal.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
15649.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Salamon Ferenc: Az első Zrínyiek. Pest, 1865, Heckenast. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, aranyozott lapszélek, tulajdonosi bejegyzéssel, kopottas állapotban.
15650.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16
Stefano Révay, Révay István: Il confine Ungaro-Slovacco. (A belvederi magyar-szlovák határ). Bp., 1942, (Athenaeum). 72p., 3 térk. (színes, kihajtható). Fűzve, kiadói papírborítóban olasz nyelven.
15651.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Lukinich Imre: I. Rákóczi György és a Lengyel Királyság. (Olvasott a M. Tud. Akadémia 1906. október 15-iki ülésén) Értekezések a Történeti Tudományok Köréből XXI. kötet 4. szám. Bp., 1907., MTA,[Athenaeum-ny.], 63+1 p. Későbbi átkötött papírkötés, az eredeti elülső papírborítót a borítóra kasírozták, a címlapon névbejegyzéssel, szakadással, az utolsó lapon kis folttal.
15652.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Bánffy Miklós: Emlékeimből. Kolozsvár, 1932, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé elvált, szakadt, borítólapon kisebb lyukak, kopottas állapotban.
15653.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Maczó János (szerk.): Reményünk: a magyar feltámadás. A 2002-es budapesti Szittya Világtalálkozó nemzetvédelmi, (ős)történelmi és kulturális előadásai. Dunaharaszti, 2002, Nap Alapítvány. Kiadói papírkötés, kívül piszkos, belül jó állapotban, 400+24p
15654.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Unser Kaiser 1848-1898 Zeitschrift für die Vaterlandische Jugend. Wien 1898. Lehrerhaus Verein. Kiadói papírkötésben, benne Ferenc József két portréjával 32p.
15655.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Marx-Engels: A kommunista kiáltvány. Ford.: Józsa Béla. Szerk.: Jordáky Lajos. Kolozsvár, 1945, Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, kissé kopottas állapotban. Ritka!
15656.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Gyarmati György: A politika rendőrsége Magyarországon a Rákosi - korszakban. A szerző által dedikált! Habilitációs Füzetek 1. Pécs, 2002, Pécsi Tudományegyetem. Német és magyar nyelven. Melléklettel. Kiadói papírkötés.
15657.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft