Mindszenty József: Esztergom, a prímások városa. Szerk.: Bíró Béla. Mindszenty Alapítvány Dokumentációs sorozat I. Bp., é.n., Mindszenty Alapítvány. Kiadói papírkötés.
Gerő László: A budai vár helyreállítása. Bp.,1951, Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Első kiadás. Gazdag képanyaggal, kihajtható táblákkal, térképpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
1956 Nógrád megyei kronológiája és személyi adattára. (A forradalom eseményei és aktív szereplői a megyében.) Szerk.: Á. Varga László. A kronológiát összeállította és az életrajzokat írta: Á. Varga László, Dupák Gábor. Adatok, Források és Tanulmányok a Nógrád Megyei Levéltárból 19. Salgótarján, 1996., Nógrád Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Lucfalva története 1235-1994. Összeáll.: Juhász Gyuláné. Lucfalva, 1994, GE & G Ügynökség, 18 p. Egészvászon-kötésben, helyenként összeragadó lapokkal.
Vácz Elemér: Duna-Odera csatornaterv a XVII - XVIII. század fordulóján. A szerző, Vácz Elemér (1908-1996) által Wessetzky Vilmos (1909-1997. március 10.) történész, filológus, egyiptológus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1932., Sárkány-ny., 38+1 p.
Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.