Deák Ébner Lajos (1850-1934): Műcsarnok tervezet. Gouache, ceruza, papír, kartonra kasírozva. Jelzett. Hátoldalán feliratozott és 71-es számú régi kiállítási raglappal. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Karton széle kissé sérült. 28x17,5 cm
Deák Ébner Lajos (1850-1934): Alföldi táj. Ceruza, papír. Jelezve jobbra lent. Proveniencia: Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész és műkritikus gyűjteményében, majd fia, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) gyűjteményében és hagyatékában. Lap széle kissé sérült. 25x33,5 cm