Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 179

Franz Johann Joseph von Reilly: Bibliothek der Scherze mit einem satyrisch-allegorischen Atlasse. Fünfter-Sechster Band. Wien, 1801., Reillyschen geographischen Verschleiß-Komtoir, 1-343+298 p. +6 (rézmetszetű kézzel színezett, kihajtható térképek, 19x23 cm és 20x24 cm közötti méretben) t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az 5. kötet első 4 lapja, köztük a címlap hiányzik, a 6. kötet 298 oldallal véget ér, 368 oldallal lenne teljes, a 6. kötet címlapja hiányzik, az utolsó lap szakadt. Fügedi Erik Könyve bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.
15000.

Franz Johann Joseph von Reilly: Bibliothek der Scherze mit einem satyrisch-allegorischen Atlasse. Fünfter-Sechster Band. Wien, 1801., Reillyschen geographischen Verschleiß-Komtoir, 1-343+298 p. +6 (rézmetszetű kézzel színezett, kihajtható térképek, 19x23 cm és 20x24 cm közötti méretben) t. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az 5. kötet első 4 lapja, köztük a címlap hiányzik, a 6. kötet 298 oldallal véget ér, 368 oldallal lenne teljes, a 6. kötet címlapja hiányzik, az utolsó lap szakadt. "Fügedi Erik Könyve" bélyegzéssel, Fügedi Erik (1916- 1992) történész könyvtárából.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Szabolcs vármegye. Szerk.: Dr. Borovszky Samu. Magyarország vármegyéi és városai. Magyarország monografiája. Bp.,(1900), Apollo,(Légrády-ny.),XV+574 p. +11 (közte 4 színes tábla) t. + 1 (Szabolcs vármegye térképe) t. Átkötött aranyozott modern egészműbőr-kötés, foltos lapokkal, aláhúzásokkal, a térképlap szélén szakadással, egy térkép és egy tábla hiányzik, a 182-187. oldalak között hiányzó lapokkal.
15001.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Lamartine, Alphonse de.: Le Nouveau voyage en Orient. I. Paris, 1851. Korabeli, kissé kopott papírkötésben
15002.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Csomár Zoltán: Húsz év Ungvár történetéből 1918-1938. A csehszlovák uralom elnemzetlenítő törekvéseinek története. A Magyar Társaság könyvei 1. Bp., 1939, Magyar Társaság, 104 p. Kiadói papírkötés.
15003.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17
Schütz, J(oseph) B(aptist): Allgemeine Erdkunde für denkende und gebildete Leser, oder Beschreibung aller Länder der fünf Welttheile, ... Fünfter Band. Wien, 1808, Anton Doll, 286 p.+3 (rézmetszet.) Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, 1 metszet hiányzik.
15004.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Schütz, J(oseph) B(aptist): Allgemeine Erdkunde für denkende und gebildete Leser, oder Beschreibung aller Länder der fünf Welttheile, ... Neunter Band. Wien, 1808, Anton Doll, 286 p.+1 (kihajtható rézmetszetű Európa térkép, 18x21 cm.) Német nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal, 2 metszet hiányzik.
15005.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Hohe Tatra mit den wichtigsten Touren in der Niederen Tatra, den Zentral- und Westkarpathen. Grieben Reiseführer Band 47. Berlin, 1929, Grieben-Verlag Albert Goldschmidt. Tizenegyedik kiadás. 7 kihajtható térképpel (2 hiányzik). Német nyelven. Sérült kiadói papírkötés, a hátsó borító elvált a könyvtesttől.
15006.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
15007.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+8+214+2 p.+16 t.+1 (kihajtható nagyméretű térkép) t.; 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a kihajtható térképen szakadással.
15008.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.),(Franklin-ny.), 1 t.+299 p.+44 t.(Két kétlapos, egészoldalas fekete-fehér fotók) t.+ 1 kihajtható térkép (39x31 cm.) Szövegközti fekete-fehér képekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, foxing foltos térképpel.
15009.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,27
11,18
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,(1902),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép) t.+221+1 p.+15 (egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval.
15010.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n.(1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+327 p.+16 (egészoldalas fekete-fehér fotók) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal, hiányzó térképpel.
15011.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft