Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 179

15024.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Budapest. A gyógyfürdők városa. Bp., Központi Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. Kiadói sérült papírkötés, egyébként jó állapotban.
15025.

Kikiáltási ár:
600 Ft
1,62
1,76
Kassa (Kaschau). Kassa, 1941, Kazinczy-Verein. Német nyelven. 96p. Horthy Miklós a bevonulás napján tartott beszédével, Wick Béla tanulmányával Kassa történetéről, Barta István írásával a kassai magyarságról, Gróf Révay István tanulmányával Kassa magyar karakteréről és Sziklay Ferenc írásával Kassa magyar lakosságának történetéről a csehszlovák uralom alatt. 1 kihajtható táblával. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
15026.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Bonkáló Sándor: A kárpátalji rutén irodalom és művelődés. Felvidéki Tudományos Társaság kiadványai 1. sorozat 2. sz. Pécs, 1935, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó, 79+(1) p. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal.
15027.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Villány szociográfiai adattára. Községi Adattár 1. sz. Bp., é.n., Magyar Szociográfiai Intézet, 20 p. Kiadói tűzött papírkötés.
15028.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Pozsonyi Tivadar: Jászkarajenő nagyközség emberföldrajza. Bp., 1942, a szerző kiadása (Kerbolt Béla-ny.), 41+(3) p. Kiadói tűzött papírkötés.
15029.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
15030.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Buza Péter: Pestújhely emlékkönyve. A szerző által ALÁÍRT. sorszámozott példány. Pestújhely, 1997. Rákospalotai múzeum. Kiadói papírkötésben
15031.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Bárth János: A kalocsai szállások településrajza. Kalocsai Múzeumi Dolgozatok 1. Kalocsa, 1975, Kalocsa Város Tanácsa VB. Kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Megjelent 3000 példányban.
15032.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Klösz György - Lugosi Lugo László: Budapest 1900-2000. Bp., 2001, Vince Kiadó. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15033.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Velencei tó és a Velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Magyarországi útikalauzok 2. Dr. Zsembery Gyula előszavával, Iser József rajzaival. Bp., 1938, Élet Irod. és Nyomda Rt. 56+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kihajtható térképmelléklettel (Agárd, 1 : 25.000, M. Kir. Térképészeti Intézet, 22x15 cm.) Kiadói papírkötés.
15034.

Velencei tó és a Velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Magyarországi útikalauzok 2. Dr. Zsembery Gyula előszavával, Iser József rajzaival. Bp., 1938, "Élet" Irod. és Nyomda Rt. 56+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kihajtható térképmelléklettel (Agárd, 1 : 25.000, M. Kir. Térképészeti Intézet, 22x15 cm.) Kiadói papírkötés.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szigethy Gábor: Utazás Velencében. 1965-1990. H.n., 2013, Litea Könyvszalon. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
15035.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft