Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 286

Bölöni György: Az igazi Ady. A borító illusztrációja Pór Bertalan munkája. A párizsi fotókat André Kertész készítette. A Magyar Könyvnapokra készült kiadvány. Bp.,1947, Szikra, 403 p.+24 t.(Kétoldalas fekete-fehér fotók.) Kiadói félvászon kötésben
17599.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
17600.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
17601.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Radics Vilmos-Ritter Aladár: Laptervezés, tipográfia. Bp., 1976, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
17602.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Sally Morningstar: Nagy jóskönyv. Bp., 2003. Cser. Kiadói kartonált papírkötésben
17603.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Siemers Ilona: Wass-Kor. (szül. gr. czegei Wass). Ford.: Szabó T. Ádám, Gulyás Irén. Marosvásárhely,1999,Mentor. Gazdag fotóanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
17604.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Szél Ágnes: A bor géniusza. In memoriam Hamvas Béla. H.n., 2002, Panoráma. Számos fotóval illusztrálva. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17605.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
Kártyakönyv. Szerk.: Jánoska Antal. H.n., 2003, Golding Reklámajándék Nagykereskedés, 104 p. Gazdag színes képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, a hátsó borító kissé karcos, egyébként jó állapotban. Kereskedelmi forgalomba nem került.
17606.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Herczeg Ferenc: Szelek szárnyán. Az Ujság ajándéka előfizetői részére. Bp., 1905, Athenaeum. Első kiadás. Egészoldalas képtáblákkal és szövegközi képekkel gazdagon illusztrált. A borító és a címlap Basch Árpád munkája. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, sérült hártyapapírokkal.
17607.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Az Ujság Albuma az 1906. évre ajándékul előfizetőinknek. Mikszáth Kálmán, Szilágyi Géza, Kozma Andor, Herczeg Ferenc, Kenedi Géza, Ambrus Zoltán, Kóbor Tamás, és Telekes Béla írásaival. Bp., 1906, Athenaeum. Basch Árpád, Ujváry Ignácz, Rechl Kálmán, Kimnach László, Tolnay Ákos, Kotász Károly, Margittay Tihamér, Jendrasik Jenő, Dudits Andor, Gergely Imre, Poll Hugó képeivel, rajzaival illusztrálva. A címlap, valamint a külső tábla, és az előzéklapok, úgyszintén a kezdő és zárórajzok Basch Árpád munkái. Kiadói szecessziós díszítésű, aranyozott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, részben szétvált kötéssel, a lapok egy része kijár.
17608.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Tészabó Júlia: Karácsony. Magyar hagyományok. Bp., 2007, Kossuth. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
17609.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Shakespeare összes művei. I-II. kötet. Bp., 1964, Európa, 1585+2 p. + 1445+2 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kissé sérült borítóval. Ritka!
17610.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft