Szentiványi Árpád: Visszapillantás. Válogatás fél évszázad munkáiból. Kaposvár, 1996, szerzői magánkiadás. Számos fekete-fehér fotóval. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, az utolsó lapon gyűrődésekkel. Megjelent 500 példányban.
Féner Tamás: Fények által homályosan Almási Miklós előszavával. Scriptor füzetek 10. Bp., 1993, Mécs László Lap- és Könyvkiadó. Számos, nagyrészt fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Béres András: A nádudvari fekete kerámia. Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 6. Debrecen, 1965, Déri Múzeum. Fekete-fehér fotókkal, rajzokkal. A rajzokat Menyhárt József festőművész készítette. Kiadói papírkötés.
Dobrossy István (1946-2015.) történész, levéltáros, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár egykori igazgatójának, Miskolc díszpolgárának névbejegyzésével.