Haranghy Jenő: A rajzolás iskolája. Kezdettől a művészetig. Bp., [1943], Győző Andor, 248 p. Második, bővített kiadás. Képekkel illusztrált. Kiadói haránt-alakú egszvászonkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az eredeti foltos elülső borítót az átkötéskor az elülső borítóra kasírozták, a címlapon és két másik lapon firkával, az utolsó előtti lap foltos, az utolsó lap sérült, javított.
Kárai Petra, Veszprémi Nóra (szerk.): München / Magyarul - Magyar művészek Münchenben 1850-1914. Bp., 2009, Magyar Nemzeti Galéria. 337 p. Színes és fekete-fehér képekkel, többek közt Szinyei Merse Pál, Ferenczy Károly, Hollósy Simon, Vaszary János, László Fülöp, Benczúr Gyula, Csók István, Frank Frigyes műveivel illusztrált kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés.
Gellér Katalin, Keserű Katalin: A Gödöllői Művésztelep. Bp., 1987, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Kőrösfői-Kriesch Aladár, Nagy Sándor, Remsey Jenő műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Várnai Vera: Festői Budapest - grafikák és festmények a reformkortól napjainkig. Bp., 2004, Corvina. Nagyon gazdag képanyaggal, többe közt Csernus Tibor, Mácsai István, Ország Lili, Rippl-Rónai József, Mednyánszky László, Szobotka Imre, Kádár Béla, Faragó Géza, Berkes Antal műveivel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gellér Katalin, Keserű Katalin: A Gödöllői Művésztelep. Bp., 1987, Corvina. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Kőrösfői-Kriesch Aladár, Nagy Sándor, Remsey Jenő műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval, vetemedett borítóval és könyvtesttel.
Nagy Ildikó (szerk.): Jakovits József emlékkiállítása. Ernst Múzeum. Bp., 1996, Műcsarnok. 215p. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói papírkötés.
Alistair Duncan, Georges de Bartha: Jugendstil und Art Déco Bucheinbände. 1880-1940. München, 1989, Wilhelm Heyne Verlag, 200 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban, újszerű állapotban.
Zichy Mihály, a "rajzoló fejedelem". A szentpétervári Ermitázs és a Magyar Nemzeti Galéria közös kiállításának katalógusa. Szerk.: Róka Enikő. Bp., 2007., Magyar Nemzeti Galéria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben