https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 231

Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban.  Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól.  Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! /  18th century facsimile edition  The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end.  In quality modern full leather binding made in 1943.  Caroso work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition.  Even the facsimile is a rarity.
16624.

Fabrizio Caroso. Il Ballarino.. Divisio in due Trattati. Trattato due.Vezezia, 1581. Francesco Ziletti. munkájának egy XVIII. századi facsimile kieadása. 144 l. (kétoldalas) 8p. + a könyv első fejezetéből: (Trattato Una) az utolsó 11 levél a végére kötve (5-16-ig). Fabrizio Caroso 22 db egészoldalas fa után készült rézmetszetével illusztrált (a 23. a szerző címképe hiányzik). 1943-ban készített igényes álbordás, vaknyomott, feliratozott bőrkötésben. Néhány oldalon foltok, és minmális restaurálás, de alapvetően jó állapotban. Giacomo Caroso da Sermoneta (1526/1535 - 1605/1620) könyve az első komoly táncművészetről szóló illusztrált munka, mely betekintést nyújt a reneszánsz táncok és énekek világába. A könyv első részében a különböző táncfigurákat mutatja be, általában két, néha több személyre. Ehhez tartoznak a pózokat bemutató táblák, a második részben különböző dalok és versek (balletti és cascarde) kottás bemutatásáról szól. Világszintű ritkaság, hazai árverésen még nem szerepelt! / 18th century facsimile edition The book contains the second chapter of the book with the 22 full page copper plate (made after woodcut) illustrations. The first chapter is missing a part. Only the last 11 double pages are included and bound to the end. In quality modern full leather binding made in 1943. Caroso' work is a first classic of early dance literature. A guide to the social dances in fashion in late 16th-century Italy, Spain, and France is one of the most important early monographs on dance. Some pages are stained, but overall in god condition. Even the facsimile is a rarity.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,79
EUR
,
228,57
USD
Ajánlatok száma:
0
Dimitrie Comsa (szerk/edit) Din Ornamentica Română - -Album artistic representand 284 broderii ... din incredintarea comitetului reuniunei agricole romane in Sibiu. Sibiu (Nagyszeben), 1904. 42p + 40 t. KIadói festett egészvászon kötésben. Néhány táblán kisebb sérülések. Ritka! / 40 Full page tables with minor faults. In painted full linen case. Rare Romanian printed matter.
16625.

Dimitrie Comsa (szerk/edit) Din Ornamentica Română - -Album artistic representand 284 broderii ... din incredintarea comitetului reuniunei agricole romane in Sibiu. Sibiu (Nagyszeben), 1904. 42p + 40 t. KIadói festett egészvászon kötésben. Néhány táblán kisebb sérülések. Ritka! / 40 Full page tables with minor faults. In painted full linen case. Rare Romanian printed matter.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
36 000 Ft
93,51
EUR
,
102,86
USD
Ajánlatok száma:
1
Dénes Jenő: Kőrösfői-Kriesch Aladár. Bp., 1939., Szerzői, (Országos M. Kir. Képzőművészeti Főiskola Grafikai Osztálya-ny.), 1 (Kőrösfői-Kriesch Aladár) t. + 168+2 p.+ 23 (24 fekete-fehér illusztráció, közte 5 kétoldalas, amelyek közül az egyiken két illusztráció van (7-8) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a tartalomjegyzéknél (168. oldal után) két lap hiányzik, és egy lap kijár. Megjelent 300 példányban.  A szerző, Dénes Jenő (1909-1989) által dedikált.
16626.

Dénes Jenő: Kőrösfői-Kriesch Aladár. Bp., 1939., Szerzői, (Országos M. Kir. Képzőművészeti Főiskola Grafikai Osztálya-ny.), 1 (Kőrösfői-Kriesch Aladár) t. + 168+2 p.+ 23 (24 fekete-fehér illusztráció, közte 5 kétoldalas, amelyek közül az egyiken két illusztráció van (7-8) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé sérült borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, a tartalomjegyzéknél (168. oldal után) két lap hiányzik, és egy lap kijár. Megjelent 300 példányban. A szerző, Dénes Jenő (1909-1989) által dedikált.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,99
EUR
,
14,29
USD
Ajánlatok száma:
4
Bajkay Éva (szerk.) : A művészettől az életig - Magyarok a bauhausban. Bp., 2011. Kiadói papírkötésben
16627.

Bajkay Éva (szerk.) : A művészettől az életig - Magyarok a bauhausban. Bp., 2011. Kiadói papírkötésben

 
Eladva
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,97
EUR
,
28,57
USD
Ajánlatok száma:
1
Szunyoghy András: A ló művészeti anatómiája. Szöveg: Dr. Fehér György, Dr. Fáncsi Tibor. Bp., 2009. Kossuth kiadó. Fűzött kemény papírkötés , kiadói papírborítóval, szép állapotban.
16628.

Szunyoghy András: A ló művészeti anatómiája. Szöveg: Dr. Fehér György, Dr. Fáncsi Tibor. Bp., 2009. Kossuth kiadó. Fűzött kemény papírkötés , kiadói papírborítóval, szép állapotban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
10 000 Ft
25,97
EUR
,
28,57
USD
Ajánlatok száma:
6
P. Szűcs Julianna: Szőnyi István. Bp., 1978, Corvina, 4+8 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói papírmappa, hiánytalanul, kissé kopott és elszíneződött borítóval.
16629.

P. Szűcs Julianna: Szőnyi István. Bp., 1978, Corvina, 4+8 p.+12 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói papírmappa, hiánytalanul, kissé kopott és elszíneződött borítóval.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,39
EUR
,
11,43
USD
Ajánlatok száma:
1
Almási Tibor: A másik Mattis Teutsch. Győr, 2001, Régi Art, 221 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 500 példányban.
16630.

Almási Tibor: A másik Mattis Teutsch. Győr, 2001, Régi Art, 221 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 500 példányban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,19
EUR
,
5,71
USD
Ajánlatok száma:
2
Dante Alighieri: Isteni színjáték. Fordította Babits Mihály. Salvador Dalí illusztrációival. Bp., 1987, Helikon, 317 p. Kiadói bársonykötés, Kiadói papírtokban és védőborítóban Jó állapotban.
16631.

Dante Alighieri: Isteni színjáték. Fordította Babits Mihály. Salvador Dalí illusztrációival. Bp., 1987, Helikon, 317 p. Kiadói bársonykötés, Kiadói papírtokban és védőborítóban Jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,58
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Zsupán Edina (szerk.): ,,Az ország díszére. A Corvina könyvtár budai műhelye. Bp., 2020, Országos Széchényi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
16632.

Zsupán Edina (szerk.): ,,Az ország díszére". A Corvina könyvtár budai műhelye. Bp., 2020, Országos Széchényi Könyvtár. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,58
EUR
,
17,14
USD
Ajánlatok száma:
0
Körner Éva: Gross Arnold. Bp., 1973., Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+10 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, kissé szakadt mappában, Megjelent 3000 példányban.
16633.

Körner Éva: Gross Arnold. Bp., 1973., Corvina,(Offset-ny.), 4+4 p.+10 (reprodukciók) t. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói illusztrált, papír mappában, kissé szakadt mappában, Megjelent 3000 példányban.

 
Eladva
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,39
EUR
,
11,43
USD
Ajánlatok száma:
14
Kaszár Gábor: Rajna. Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteménye. The Collection of Dr. József Rajna and Mária Rajna. Bp.,2018,Virág Judit, 156 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
16634.

Kaszár Gábor: Rajna. Dr. Rajna József és Rajna Mária gyűjteménye. The Collection of Dr. József Rajna and Mária Rajna. Bp.,2018,Virág Judit, 156 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 200 Ft
10,91
EUR
,
12,00
USD
Ajánlatok száma:
0
S. Nagy Katalin: Ország Lili. H.n., Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
16635.

S. Nagy Katalin: Ország Lili. H.n., Arthis Alapítvány. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.

 
A tétel már nem elérhető
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,39
EUR
,
11,43
USD
Ajánlatok száma:
0

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Elérhetőség

Nyitva tartás

  • Hétfő-Szerda: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Oldalaink

© 2011-2022 Darabanth Bélyegkereskedelmi és Numizmatikai Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Élő közvetítés

Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz