Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 231

2002 Boczkó-Bunke Zsuzsa dedikált kiállítási katalógus a Vizivárosi galériában megrendezett kiállításról, hozzá kézzel írt levele
16648.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Szalay Lajos rajzai. Kállai Ernő tanulmányával. Bp.,1945,Új Idők (Singer és Wolfner), 10 p.+60 t. + 2 p. Kiadói papírkötés, a borító szélein kis szakadásokkal, a gerinc sérült, részben hiányos, de belül jó állapotú és hiánytalan. Számozott (234./1000), a művész által aláírt példány.
16649.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Nádai Pál: Asszonyi pompa. Dankó Ödön rajzaival. Bp., 1926. ,,Világirodalom. 154 p. Korabeli félvászon-kötésben
16650.

Nádai Pál: Asszonyi pompa. Dankó Ödön rajzaival. Bp., 1926. ,,Világirodalom". 154 p. Korabeli félvászon-kötésben

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
EfZámbó István - Szerelem első látásra (Kärlek Liv Död). H.n., (1990), k.n.. Az 1990-ben Svédországban és a székesfehérvári Szent IStván Király Múzeumben rendezett iállítás katalógusa, Ef Zámbó István műveinek reprodukcióival illusztrált. Magyar és svéd nyelven. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
16651.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Barcsay Jenő festőművész gyűjteményes kiállítása. Kiállítási katalógus. Barcsay Jenő (1900-1988) festőművész által dedikált! Bp., 1966, Ernst Múzeum, (Egyetemi Nyomda.) Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
16652.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Húsvét, a Céhbeliek első könyve. Bp., (1914), Egenberger (Hoffmann Béla),(Békéscsaba, Tevan Adolf-ny.), 24+44 (Képek)+16 (A Céhbeliek első kiállításán 1914. április 12-től május 10-ig a Nemzeti Szalonban kiállított műtárgyak katalógusa) p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos hátsó szennylappal, benne ex libris-szel: Gara Arnold (1882-1929): Ex libris Doctor Juris Kátai Jenő, női aktos ex libris bagollyal, klisé, papír, jelzett a nyomaton, erősen sérült, hiányos, 14x9 cm.   A Céhbeliek első kiállításának katalógusa, benne Telcs Ede, Nagy Sándor, Nádler Róbert, Kőrösfői-Kriesch Aladár, Beck Ö. Fülöp, Batthány Gyula és mások műveinek reprodukcióival.
16653.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
1926 A Céhbeliek VI. kiállításának katalogusa. Bp., 1926., Nemzeti Szalon, 20 p.+32 t. + 2 p. Kiadói sérült papírkötés, de belül jó állapotban.   Benne Bánffy Miklós, Beck Ö. Fülöp, Edvi Illés Aladár, Glatz Oszkár, Jaschik Álmos, Kisfaludi Strobl Zsigmond, Lux Elek, Nagy Sándor, ádler Róbert, Rudnay Gyula, Telcs Ede, Zádor István és mások műveinek reprodukcióival.
16654.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft
7,57
8,24
16
1913 A Kéve könyve. II. kötet. 1913. Január. Szerk.: Szablya János. Bp., Világosság-ny. Gara Arnold könyvdíszeivel. Egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval. 154. számú számozott példány.
16655.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
1913 A Kéve könyve. III. kötet. 1913. április. Szerk.: Szablya János. Bp., Világosság-ny. Gara Arnold könyvdíszeivel. Egészoldalas illusztrációkkal. Korabeli reklámokkal. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.  259. számú számozott példány.
16656.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Kolozsváry Marianna: Deim Pál. Bp., 1992, A&A. 160 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
16657.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,95
6,47
Gáspárné Dávid Margit: A divat története. Erkölcsök, szokások, viseletek. 1480-1765. Renaissance-barok-rokokó. Bp., 1924, Pantheon. 255 p. Számos szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval, Jaschik Álmos könyvdíszeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
16658.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Hevesy Iván: Fényképezés falun. Mezőn, pusztán, vásáron. Népszokások, népviselet, népművészet, fényképezése. HAFA Könyvtár 75-78. Bp., ,HAFA,(Hatschek és Farkas, (Antiqua-ny.), 128 p. Második kiadás. Az oldalszámozáson belül egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti papírborítókat bekötötték.
16659.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft