Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

[Kopeczky Ferencz]: Világ közönséges historiája. A legrégibb időktül a jelenkorig. Ó történetek. I-III. kötet.  Pest, 1837-1839. Heckenast Gusztáv [nyomt. Füskúti Landerer Lajos]. XVI + 280 p.; XIV + 241 + [1] p.; XVI + 350 p. A három rész restaurálva, modern igényes félvászon kötésben. Viszonylag ritka!
15628.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
15629.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
A magyar nemzet története. I-X.. köt. (Teljes.) Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, litográfiákkal, és önálló képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr kötésben 3 kötet gerincén kis hibákkal. Egy lap kijár és sérült, egy melléklet széle kissé szakadozott, de összességében egységes, jó állapotú sorozat
15630.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
15631.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. Vörös térkép, 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, a sarkán a térképet nem érintő hiánnyal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, szakadt, 63x95 cm.) Első kiadás! Mind a 2 térkép meg van. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15632.

Apponyi Albert et al.: Igazságot Magyarországnak. A trianoni békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata. Bp., 1928, Magyar Külügyi Társaság,(Budapesti Hírlap-ny.), 8+402 p.+ 2 t. (térkép-mellékletek: Magyarország néprajzi térképe a népsűrűség alapján, Szerk.: Gróf Teleki Pál, ún. "Vörös térkép", 1:1000.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet, magyar és angol nyelven, szakadt, a sarkán a térképet nem érintő hiánnyal, 63x95 cm; Magyarország gazdaságföldrajzi térképe, dr. Teleki Pál gróf, és dr. Cholnoky Jenő közreműködésével hivatalos adatok alapján szerk.: Dr. Fodor Ferenc, 1:1,500.000, Bp., Magyar Földrajzi Intézet Rt., III. kiadás, magyar és angol nyelven, szakadt, 63x95 cm.) Első kiadás! Mind a 2 térkép meg van. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11
Frits Lugt: Les Marques de Collections de Dessins & dEstampes. Marques estampillées et écrites de collections particuliéres et publiques. Marques de marchands, de monteurs et dimprimeurs. Cachets de vente dartistes décédés. Marques de graveurs apposés aprés le tirage des planches. Timbres dédition. Avec des notices historiques sur les collectionneurs, les collections, les ventes, les marchands et éditeurs, etc. par - -. Amsterdam, 1921., Vereenigde Drukkerijen, XI+598 p. Francia nyelven. Első kiadás. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, ex libris-szel: Haranghy Jenő (1894-1951): Ex libris Prof Julii Elischer de Thurzóbánya, klisé, papír, jelzett a nyomaton, 6,5x8,5 cm. (Thurzóbányai Elischer Gyula (1875-1929) orvos, röntgenológus, egyetemi tanár.)
15633.

Frits Lugt: Les Marques de Collections de Dessins & d'Estampes. Marques estampillées et écrites de collections particuliéres et publiques. Marques de marchands, de monteurs et d'imprimeurs. Cachets de vente d'artistes décédés. Marques de graveurs apposés aprés le tirage des planches. Timbres d'édition. Avec des notices historiques sur les collectionneurs, les collections, les ventes, les marchands et éditeurs, etc. par - -. Amsterdam, 1921., Vereenigde Drukkerijen, XI+598 p. Francia nyelven. Első kiadás. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, ex libris-szel: Haranghy Jenő (1894-1951): Ex libris Prof Julii Elischer de Thurzóbánya, klisé, papír, jelzett a nyomaton, 6,5x8,5 cm. (Thurzóbányai Elischer Gyula (1875-1929) orvos, röntgenológus, egyetemi tanár.)

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Adolf Hitler: Minha Luta. [Mein Kampf/Harcom.] Trad.: J. de Mattos Ibiapina. Porto Alegre, 1934, Livraria de Globo. Portugál nyelven. Első brazil kiadás! Kiadói papírkötés, a borítón kopásnyomokkal, gyűrődéssel, a gerincen sérülésnyommal, de belül jó állapotban.
15634.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
20
Österreich Ungarn in Lied und Bild. Ein Hochzeitsgeschenk an Kaiserin Elisabeth 1854. Hrsg. von Gerda Mraz Österreichische Nationalbibliothek. Mit Beiträgen von Emil Brix, Erhard Busek, Walter Deutsch, Irene Kohl, Georg J. Kugler und Gerda Mraz. Mit 25. Farbtafeln nach Aquarellen von Albert Decker und 26 Reproduktionen nach musikalischen Albumblättern der Musikverlages C. A. Spina. Wien-München,1997, Verlag Christian Brandstätter. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15635.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Népkönyvtár 4 sz. Bp., 1944, Magyar Élet. 512 p + XLV t. Első kiadás. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész ajándékozási soraival, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának részére dedikált példány. Fekete-fehér képekkel, kihajtható ábrával illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült, kissé hiányos kiadói papír védőborítóval.
15636.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
23
[Thomas Babington] Macaulay: Ánglia története II. Jakab trónralépte óta. I-VI. kötetek. Ford: Csengery Antal, Zichy Antal. Bp., 1875-1877., MTA, (Athenaeum). Az I-II. kötet második kiadás. Átkötött, javított gerincű félbőr-kötés, az I-II., és VI. kötetek gerince javított, a III-V. kötetek gerincén sérülésnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel.
15637.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17
15638.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
15639.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft