Könyvek: Történelem

Tételek száma: 305

Németh Andor: Metternich vagy a diplomáciai magas iskolája. Bp., 1939, Grill Károly. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval.
15676.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Dümmerth Dezső: Az Árpádok nyomában. Utazások a múltban és a jelenben. Bp, 1977, Panoráma. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, jó állapotban. Melléklettel (Az Árpád-ház leszármazási táblázata).
15677.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Raffay Ernő: Trianon titkai, avagy hogyan bántak el országunkkal. Bp., 1990, Tornado Damenija. Kiadói papírkötés.
15678.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Tisza-emlékkönyv. Gróf Tisza István halálának tizedik évfordulójára írták a Tisza István-Tudományegyetem tanárai. Debrecen, 1928., Debrecen Szabad Királyi Város-Tiszántúli Református Egyházkerület Könyvnyomda-Vállalata, 1 (címkép, Tisza István portréja) t.+2+296 p.+ 1 (fekete-fehér fotó, Tisza István debreceni jogász korában) + 2 (kézirat hasonmások) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel.  Belák Sándor (1886-1947) enyingi születésű kísérleti kórtani kutató, farmakológus, MTA levelező tag, egyetemi tanár névbélyegzőjével és névbejegyzésével.
15679.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Markó Árpád: II. Rákóczi Ferenc, a hadvezér. Bp., 1934, Magyar Tudományos Akadémia (Sylvester-ny.). 448 p. Fekete-fehér illusztrációkkal, mellékletekkel. Kissé viseltes kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval és gerinccel, kissé sérült lapszélekkel.
15680.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Dr. Blaskovich Lajos: Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja. Körösi Csoma Sándor halálának 100. évfordulóján. Bp., (1942), Stádium Sajtóvállalat Rt., 230 p. + 8 t. Kiadói félvászon-kötés, a borítón kis sérüléssel, részben szétvált kötéssel.
15681.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Pálffy János: Magyarországi és erdélyi urak. Pálffy János emlékezései. I-II. köt. Sajtó alá rendezte: Szabó T. Attila. Kolozsvár, 1939, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 179+3 p.+1 t.; 157+2 p. Átkötött egyedi aranyozott gerincű álbordás félbőr-kötésben, a gerincen krém színű címkével, rajta aranyozott felirattal, ex libris-szel, jó állapotban.
15682.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Wulf Schwarzwäller: Rudolf Hess, a helyettes. Ford.: Bründlinger-Béke Erika. Bp., 1996, Merényi. Kiadói kartonált papírkötés.
15683.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Szádeczky Kardoss Lajos: Bethlen Gábor levelei Illésházy Gáspárhoz 19616-1629. Bp., 1915. MTA. Korabeli félvászon kötésben
15684.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Veress Endre Berzeviczy Márton erdélyi kanczellár (1538 - 1596). Bp., 1911. Magyar Történelmi Társulat,(Athenaeum-ny.), 4+228 p. + 6 tábla (ebből 4 kétoldalas). Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, a borítón bélyegzéssel, felvágatlan lapokkal.
15685.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Ez történt Vas megyében. Dokumentumok alapján összeállította: R. Farkas Klári. Bp., 1957, Kossuth. 96 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel.
15686.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Heltai Gáspár: A részegségnek és tobzódásnak veszedelmes voltáról való Dialogus. Az 1552. évi kiadás hasonmás kiadása. Sajtó alá rendezte: Stoll Béla. Bp., 1951., Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15687.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft