Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 295

Pozzo, Andrea: Perspectivae pictorum atque architectorum, II. Pars, qua facillima ac expeditissima methodus omne id, quod ad architecturam attinet, optica ratione delineandi exhibetur. / Der Mahler und Baumeister Perspectiv, zweyter theil, a Perspectiva pictorum et architectorum Augsburg, 1709. Wolff. Andrea Pozzo (1642-1709) építész, festő, sokoldalú művész (A perspektíva, mint festő és építész) című könyvéből megtudhatjuk, hogyan lehet mindent, ami az architektúrához és az építészethez tartozik a leggyorsabb és legegyszerűbb módon perspektivikusan ábrázolni. [102] p. + 120 t. (rézmetszet). Korabeli egészbőr kötésben, kis kopással, jó állapotban./   Pozzo, Andrea: Perspectivae pictorum atque architectorum, II. Pars, qua facillima ac expeditissima methodus omne id, quod ad architecturam attinet, optica ratione delineandi exhibetur. / Der Mahler und Baumeister Perspectiv, zweyter theil, a Perspectiva pictorum et architectorum Augsburg, 1709. Wolff, [102] p. + 120 t. (copper engravings.) Full-leather-binding, with little bit worn cover, in good condition.
16653.

Kikiáltási ár:
140 000 Ft
378,38
411,76
16654.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Gy. Szabó Béla: Barangolókönyv. I. Egyedül. 50 fametszet. Liber Vagabundi I. Solitudo. 50 Imagines Xylographi. Kolozsvár/Claudiopoli, 1939, Szerzői (Minerva-ny.), 5 sztl. lev.+50 t.+1 sztl. lev. Kiadói papírkötés, szakadt, javított borítóval. Számozott (200/15.), aláírt példány.
16655.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
13
16656.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Adamis Anna-Gross Arnold: Versek és képek. Bp.,1979,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói javított, kissé szakadt papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban.
16657.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
10
Zádor Anna- Rados Jenő: A klasszicizmus építészete Magyarországon. Bp, 1943, a Magyar Tudományos Akadémia kiadása. Fekete- fehér képekkel illusztrálva, kihajtható térkép-melléklettel. Papírkötésben, kissé karcos borítóval, de egyébként jó állapotban. Vágatlan példány.
16658.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
16660.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Kondor Béla (1931-1972). Oeuvre-katalógus. Bp., 1984, Magyar Nemzeti Galéria. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
16661.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Koós Judith: Kozma Lajos munkássága. Grafika, iparművészet, építészet. Bp., 1975. Akadémia. 265+3 p. Lapszámozáson belül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
16662.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Kolozsváry Marianna: Bálint Endre. (1914-1986.) A nyolcadik templom. Kiállítási katalógus. Bp.,(2014), Magyar Nemzeti Galéria. 347 p. Gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
16663.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
16664.

Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,57
19,12
Építőipari és műszaki kézikönyv a hároméves terv szolgálatában. (VII. köt.) Szerk.: Marczali Marcell. Bp., 1948, Szikra-ny. Kiadói kopott, foltos aranyozott félvászon-kötés,
16665.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft