Farkass Jenő: Éda I-II. köt. Történelmi regény Kun László király idejéből. Bp.,1934,Csokonai, 247+1; 264 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., é.n., Hornyánszky, 132 p.+12 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) Egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói illusztrált aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval.
Illés Béla: Fegyvert s vitézt éneklek. Bp.,1949, Révai. Kiadói kopott félvászon-kötésben. Első kiadás.
A szerző, Illés Béla (1895-1974) Kossuth díjas író, újságíró által Hegedüs Géza (1912-1999) József Attila-díjas író, költő részére dedikált példány.