Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 292

Kolligátum 4 műből, egybekötve:   Kosutány István: Kézvonalak - embersorsok. Tudományos - gyakorlati kéz-tan. Orvosok, tanítók, szülők, ábrázoló művészek, és művelt laikusok számára. Bp.,én.,Székely, 303 p.+1+XVI t.;  Harkai Schiller Pál: Pszichológia és emberismeret. Bevezetés a pszichológiába és pszichotechnikába. Bp.,(1934),Pantheon, 146 p.;  Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. (Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére.) Lélek- és természettudomány XIX. és XX. sz. Bp.,1938, Novák, 295 p.;  [Soltész István: Emberismeret az írásból.] Benedek Ábrahám előszavával. hn., én., nyn., VII+167 p. Címlap nélkül.;   Átkötött félvászon-kötés, névbélyegzőkkel.
17554.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Gubcsi Lajos: Istentelenül. Második kiadás. Bp., 2002, GL-4 Kft. Kiadói kartonált kötés, réz plakettel, papír tokban, szerző által dedikált.
17555.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Arany János összes és hátrahagyott munkái. Második kötet. Bp., 1891, Ráth Mór. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben.
17556.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Dr. Horváth Cyrill: Régi magyar irodalom története. A magyar irodalom története I. kötet. Bp.,1899, Athenaeum, VIII+755 p. +18 t. Szövegközti képekkel, képtáblákkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, kissé foltos lapokkal, Tóbiás Gyula iglói tanuló possessori névbejegyzésével és névbélyegzőjével.
17557.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Szász Károly kisebb műfordításai. Német, francia, angol, s vegyes költőkből. Bp.,1873, Ráth Mór. Egészvászon kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel. + Kemény János et alii: Tilinkó. Bp., é.n, Révai. Kartonált papírkötésben, javított gerinccel, hiányzó gerinccel és egy hiányzó lappal. + Emile Zola: Munka I-II. Bp., é.n., Gutenberg. Aranyozott egészvászon kötésben, borítón a szerzőt ábrázoló kis fém plakettel. + Dr. Tóth Tihamér: A vallásos ifjú. Bp., é.n., szerző kiadása. Ex librissel. Egészvászon kötésben. + Friedrich Schiller: Az örömhöz. Bp., 1960, Európa Könyvkiadó. Egészvászon kötésben.
17558.

Kikiáltási ár:
800 Ft
17559.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Wathay Ferenc Énekes könyve. I-II. kötet. Bp., 1976, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói papírkötés, és kiadói nyl-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítókban, papír védőborítókban, kiadói kartontokban, jó állapotban.
17560.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Dr. Fritz Kahn: A szerelem iskolája. Bp., 1968, Medicina. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
17561.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
Csathó Kálmán: A régi Nemzeti Színház. Az Ilyeneknek láttam őket. Régi Nemzeti Színházi arcképalbum. II. kötete. Bp.,1960, Magvető. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.   Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
17562.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Révay József: Raevius ezredes utazása. Bp.,én.,Franklin. Kiadói kopott illusztrált félvászon-kötés.
17563.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
A magyar irodalom története I-II. kötet. Képes díszmunka két kötetben. Szerk.: Beöthy Zsolt, Badics Ferenc. I. kötet: A legrégibb időktől Kisfaludy Károly felléptéig. II. köt.: Kisfaludy Károly felléptétől a kiegyezésig. Bp., 1906-1907, Athenaeum. Harmadik javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, az I. kötet gerince sérült, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
17564.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,43
13,53
Shakspere összes színművei I-III. kötet. Bp.,é.n., Franklin. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, az I. kötet kötése kissé laza.
17565.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft