Könyvek: Militária - Katonaság

Tételek száma: 27

A magyar királyi honvédség története. 1868-1918. Írta: Suhay Imre tábornok vezetése alatt a M. Kir. Hadtörténelmi levéltár részéről kirendelt bizottság. Szerk.: Berkó István. Garay Ákos festőművész rajzaival. Bp.,1928, M. Kir. Hadtörténelmi Levéltár, 601 p. + 3 (színes.) t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopott, foltos borítóval, a gerincen ki sérüléssel, 8 színes képtábla és 4 fekete-fehér kép hiányzik, 3 oldalon nagyméretű, az oldal jelentős részét érintő kívágással.
16566.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Uniformen der alten Armee. München, Waldorf Astoria Zigarettenfabrik GmbH. Kiadói, javított papírkötés, kissé kopottas állapotban.
16567.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
Dr. Vasadi Balogh György (szerk.): Fegyverben. Két év a III/69-es hindenburg-bakák háborus életéből. Bp., é.n., Zászlóalj tisztikara (Kereskedelmi nyomda.). 86p. Egész oldalas és szövegközti fotókkal gazdagon illusztrálva. Fűzve, zsinórral átkötött, illusztrált, jobb alsó sarkában sérült és hiányos kiadói borítóban. Korabeli ajándékozási sorokkal.
16568.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
16569.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
16570.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
James Bacque: A megtervezett halál. Bp., 2008, Gede Testvérek Bt. Kiadói kartonált kötésben.
16571.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Litvay Ottó: Harcoltam a Donnál Orczy Sándor visszaemlékezései. Miskolc,2010,Borsod -Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárért Alapítvány kiadványa,papírkötés
16572.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
10
3 db II. világháborús, német páncélosok álcázása és jelölése témájában kiadott angol nyelvű könyv: Bruce Culver, Bill Greer: Panzer Colors I. Camouflage of the German Panzer Forces 1939-45. Carrolton, 1978, Squadron/ Signal. 95 p. Fekete-fehér és színes képekkel nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés + Bruce Culver, Bill Greer: Panzer Colors II. Markings of the German Army Panzer Forces 1939-45. Carrolton, 1978, Squadron/ Signal. 95 p. Fekete-fehér és színes képekkel nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés. + Bruce Culver, Bill Greer: Panzer Colors III. Markings of the German Army Panzer Forces 1939-45. Carrolton, 1984, Squadron/ Signal. 95 p. Fekete-fehér és színes képekkel nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
16573.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
31
A Japán háborús bűnösök baktériumpere. A japán hadsereg volt tagjai ellen a baktériumfegyver előkészítése és alkalmazása miatt lefolytatott bűnvádi eljárás anyaga. Ford.:S. Nyírő József, Zalai Edvin. Bp., 1951, Szikra. Volt könyvtári példány. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé kifakult állapotban.
16574.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
Temesváry Ferenc: Fegyverkincsek, díszfegyverek. Bp., 1982, Helikon - Corvina. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói kopottas papír védőborítóval, jó állapotban.
16575.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
16576.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
A magyar katonai gondolkodás története. Tanulmánygyűjtemény. Szerk.: Ács Tibor. Budapest, 1995, Zrínyi Kiadó. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
16577.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,43
2,65

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft