Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 270

Emil Schumacher (1912-1999), a német absztrakt expresszionizmus jeles képviselőjének grafikájával mellékletként ellátott Hamvas Béla könyv. Emil Schumacher (1912-1999): Alak (eredetileg. cím nélkül). Akvatinta, merített papír, jelzett, számozott: 13/40, 21x15 cm. Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann (Magyarból németre fordította: Jörg Buschmann). Mit einem Frontispice von Emil Schumacher (Emil Schumacher akvatinta grafikájával). Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. Német nyelven. Dúl Antal szedésével. Nyomtatott Budapesten szitanyomással 250 GBFK RIVEs merített papíron, 50x40 cm. 24 p + 3 sztl oldal + 1 t. Megjelent összesen 50, mind számozott példányban, amelyből 30 példány 1/40-30/40 számozású, 5 épr. dartiste grafika a művész példányaként és további 15 művészpéldány 31/40-40/40 és 5 épr. dartiste, ezen példány száma: 13/40. . 3 számozatlan oldal közül kettőn Dúl Antal (1945- 2018) teológus, könyvtáros, a Hamvas-életmű kiváló ismerőjének és interpretátorának, a Hamvas Béla Collegium tanára tanulmányával Hamvas Béláról. Az utolsó sztl. oldalon rövid életrajzi sorokkal Hamvas Béláról és Emil Schumacherről. Kiadói papírborítóban, a lapok bekötése nélkül. Kiadói karton fedélben. Magyar árverésen tudomásunk szerint korábban nem szerepelt. Rendkívül ritka, bibliofil kiadvány! / Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann. Mit einem Frontispice von Emil Schumacher. Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. With an aquatinta graphic on paper by Emil Schumacher (1912-1999), famous German artist of abstract expressionism, numbered 13/40, 21x15 cm. Book numbered 13/40, with only 50 numbered copies issued in total. Very rare!
17461.

Emil Schumacher (1912-1999), a német absztrakt expresszionizmus jeles képviselőjének grafikájával mellékletként ellátott Hamvas Béla könyv. Emil Schumacher (1912-1999): Alak (eredetileg. cím nélkül). Akvatinta, merített papír, jelzett, számozott: 13/40, 21x15 cm. Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann (Magyarból németre fordította: Jörg Buschmann). Mit einem Frontispice von Emil Schumacher (Emil Schumacher akvatinta grafikájával). Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. Német nyelven. Dúl Antal szedésével. Nyomtatott Budapesten szitanyomással 250 GBFK RIVEs merített papíron, 50x40 cm. 24 p + 3 sztl oldal + 1 t. Megjelent összesen 50, mind számozott példányban, amelyből 30 példány 1/40-30/40 számozású, 5 épr. d'artiste grafika a művész példányaként és további 15 művészpéldány 31/40-40/40 és 5 épr. d'artiste, ezen példány száma: 13/40. . 3 számozatlan oldal közül kettőn Dúl Antal (1945- 2018) teológus, könyvtáros, a Hamvas-életmű kiváló ismerőjének és interpretátorának, a Hamvas Béla Collegium tanára tanulmányával Hamvas Béláról. Az utolsó sztl. oldalon rövid életrajzi sorokkal Hamvas Béláról és Emil Schumacherről. Kiadói papírborítóban, a lapok bekötése nélkül. Kiadói karton fedélben. Magyar árverésen tudomásunk szerint korábban nem szerepelt. Rendkívül ritka, bibliofil kiadvány! / Béla Hamvas: Früchtestunde. Aus dem Ungarischen von Jörg Buschmann. Mit einem Frontispice von Emil Schumacher. Hannover, 1996, Edition M. Marghescu. With an aquatinta graphic on paper by Emil Schumacher (1912-1999), famous German artist of abstract expressionism, numbered 13/40, 21x15 cm. Book numbered 13/40, with only 50 numbered copies issued in total. Very rare!

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
216,22
235,29
17462.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
17463.

Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
17464.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
17465.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Ovidius Naso, Publius: Átváltozások P. Ovidius Násotól. Fordította Egyed Antal a Magyar Tudós Társaság tagja. I-III. füzet.  Pesten, 1851. Müller E. nyomdája. [4] + 150 + [2] p.; 152 p.; 147 + [13] p. Első teljes magyar kiadás. Kiadói papírborítóval, igényesen restaurált gerincekkel, szép állapotban
17466.

Ovidius Naso, Publius: Átváltozások P. Ovidius Násotól. Fordította Egyed Antal a' Magyar Tudós Társaság' tagja. I-III. füzet. Pesten, 1851. Müller E. nyomdája. [4] + 150 + [2] p.; 152 p.; 147 + [13] p. Első teljes magyar kiadás. Kiadói papírborítóval, igényesen restaurált gerincekkel, szép állapotban

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17467.

Kikiáltási ár:
800 Ft
17468.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17469.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
17470.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Úttörő vezetők könyve. A Szovjetúttörő-Mozgalom Enciklopédiája. I-V. köt. [Egy kötetben.] I. köt.: Ki a szabadba. II. köt.: Úttörő ezermesterek. III. köt. A vezetők könyve. IV. köt. Játék, torna, sport. V. köt. Az úttörő tábor. Ford. és magyar vonatkozású kiegészítésekkel ellátta: Nánásy György. Bp.,1947-1948., Új Magyar Könyvkiadó Ifjúsági Könyvtára. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval és gerincel, laza fűzéssel, foltos lapélekkel.
17471.

Úttörő vezetők könyve. A Szovjetúttörő-Mozgalom Enciklopédiája. I-V. köt. [Egy kötetben.] I. köt.: Ki a szabadba. II. köt.: Úttörő ezermesterek. III. köt. A vezetők könyve. IV. köt. Játék, torna, sport. V. köt. "Az úttörő tábor." Ford. és magyar vonatkozású kiegészítésekkel ellátta: Nánásy György. Bp.,1947-1948., Új Magyar Könyvkiadó Ifjúsági Könyvtára. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval és gerincel, laza fűzéssel, foltos lapélekkel.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
17472.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft